نگاه آفران > آفران: تحولات مصر (37)

آفران: تحولات مصر (37)

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۳/۴

تحولات مصر 37وقایع مهم مصر از تاریخ 23/02/92 تا 30/02/92• منابع دیپلماتیک مصری بازگشت سفیر این کشور به تل‌آویو را که پس از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه فراخوانده شده بود، رد کردند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، منابع دیپلماتیگ گفتند که خبر بازگشت "عاطف سید الاهل" سفیر مصر به تل‌آویو که به دنبال تجاوز اخیر رژيم صهيونيستي به غزه فراخوانده شده بود، صحت ندارد.
این منابع گفتند که سفیر مصر همچنان در قاهره است و هنوز تصمیمی برای بازگشت وی اتخاذ نشده است. رادیو "صدای اسرائیل" گزارش داد که "موشیه باریکت" رئیس مرکز پلیس بخش قدیمی قدس و نمایندگان وزارت خارجه رژيم صهيونيستي با سفیر مصر در تل‌آویو دیدار و از وی به خاطر بدرفتاری اخیر نیروهای پلیس با عالم دینی قبطی و سه تن از دیپلمات ‌های مصری عذرخواهی کردند.
منابع دیپلماتیک مصری گفتند که "رادیو اسرائیل" در بیان گزارش دچار اشتباه شده است زیرا سفیر مصر در قاهره است و هنوز به تل‌آویو بازنگشته است.

• مجلس شورای مصر در نخستین جلسه خود به ریاست دکتر "احمد فهمی" تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و مسجدالاقصی را محکوم کرد و اخراج سفیر این رژیم از قاهره را خواستار شد.
به گزارش پایگاه الشروق، اعضای مجلس شورا قطع روابط سیاسی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم از قاهره را خواستار شدند. اعضای مجلس شورا همچنین بر ضرورت توقف همکاری بین دو طرف مصری و صهيونيستي به خصوص توافقنامه "کوئیز" و نیز همکاری کشاورزی تاکید کرده و اهمیت تعامل جدی با پرونده رژيم صهيونيستي را مورد تاکید قرار دادند.
اعضای مجلس شورای مصر اظهارداشتند: اقدامات رژیم صهیونیستی و سکوت کشورهای عربی مغلطه‌کاری بزرگ تاریخی در حق ملت فلسطین است و از کشورهای عربی و اسلامی خواستند تا در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی موضع قاطعانه اتخاذ نمایند. از سوی دیگر "حاتم بجاتو" وزیر امور پارلمانی مصر گفت که دولت با اعضای مجلس شورا درباره این تجاوزات رژيم صهيونيستي هم عقیده است. وی افزود،
قضیه فلسطین قضیه مصر از سال 1948م است و همه گزینه‌ها برای وزارت خارجه و دولت مصر بر اساس قانون اساسی و معاهدات بین‌المللی مطرح است. وی اظهار داشت که این دیدگاه مجلس به رئیس جمهور و دولت انتقال داده خواهد شد.
فهمی نیز بر انتقال تمایل اعضای مجلس مبنی بر اخراج سفیر رژيم صهيونيستي به دولت و رئیس جمهور تاکید کرد.

• یک هیئت سوری ساعات اولیه صبح سه‌شنبه (92.02.24) در سفری چند روزه برای بررسی بحران سوریه وارد قاهره شد.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، هیئت سوری از بیروت وارد قاهره شد و قرار است با مقامات مصری دیدار و درباره آخرین تحولات سوریه گفتگو نماید.
برخی منابع مسئول در فرودگاه قاهره گفتند که این هیئت شامل پنج نفر اعم از نمایندگان جامعه، افراد مستقل و معارضین در داخل سوریه است.
این منابع گفتند که این هیئت در دیدار با مسئولان مصر آخرین تحولات بحران سوریه در سایه تحرک مصری برای حمایت از راه‌ حل سیاسی و تلاش‌ها و سفرهایی که ریاست جمهوری برای احیای کمیته چهارجانبه حل بحران سوریه انجام می‌دهد، بررسی خواهد کرد.
این در حالی است که "عصام الحداد" معاون "مرسی" برای دیدار با مقامات ترکیه به این کشور سفر کرده است تا فعال‌سازی نقش ترکیه در کمیته چهارجانبه حل بحران سوریه متشکل از مصر، ایران، ترکیه و عربستان را بررسی نماید.

• دبیرکل سابق اتحادیه عرب و رئیس حزب کنگره مصر اعلام کرد: مصر و منطقه در مرحله انتقالی موقت بسر می‌برند.
"عمرو موسی" در مصاحبه با روزنامه لبنانی "اللواء" گفت: که مصر و منطقه در مرحله انتقالی موقت بسر می‌برند که ناشی از تغییر ریشه ای نظام حکومتی و آمادگی برای انتقال قدرت و مسئولیت از نسلی به نسل دیگر است. وی افزود، چالشی که مصر با آن مواجه است، حفظ روند دموکراسی است و باید به مردم فرصت انتخاب داده شود.
رئیس حزب کنگره تاکید کرد: خلأ عربی تنها با نیروی عربی پر می‌شود و نه ایران و نه ترکیه و هیچ قدرت دیگری نمی‌تواند این خلأ را پر نماید. وی اظهار داشت: تا زمانی که خلأ نبودن مصر وجود دارد هیچ قدرت غیرعربی دیگری نمی‌تواند اعراب را رهبری کرده و یا اینکه جای مصر را بگیرد.
موسی تصریح کرد: مصر تنها به وام‌ها و طرح ‌های مشترک و برخی کمک‌ ها برای عبور از مرحله کنونی نیاز دارد اما اینکه گفته شود مصر تنها به یک دولت اتکا خواهد کرد این سخن با نیازها و منافع سازگاری ندارد.

• سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد ایران بخشی از راه ‌حل بحران سوریه است و تماس ‌ها با آن برای دستیابی به حل ‌و فصل سیاسی این بحران ادامه دارد.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، "ایهاب فهمی" طی اظهاراتی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر ریاست جمهوری مصر گفت: گرایش مصر به سمت ایران به این دلیل است که مصر تمایل دارد با قدرت‌ های منطقه‌ای و بین‌المللی روابط متوازن برقرار نماید.
وی افزود: مصر معتقد است ایران از کشورهای موثر است و اگر برخی‌ها اعتقاد دارند ایران بخشی از مشکلات در سوریه است، مصر بر این عقیده است که ایران می ‌تواند بخشی از راه‌حل بحران در سوریه باشد و در تماس‌ ها و ارتباطات ما با طرف ایرانی به توافق بر سر ضرورت دستیابی به حل‌ و فصل سیاسی بحران سوریه دست یافتیم.
فهمی در خصوص روابط با ترکیه و تکرار سفر های نخست‌وزیر، وزیر دفاع و معاون رئیس جمهور مصر به ترکیه نیز تصریح کرد، روابط بین مصر و ترکیه کاملا طبیعی، استراتژیک و در همه زمینه‌هاست و طبیعی است که این سفرها در زمینه‌های مختلف صورت گیرد و هیچ جای تعجب ندارد و این توسعه روابط در جهت مثبت برای دو کشور است.
وی افزود: بُعد سوریه بُعد مهم در روابط بین مصر و ترکیه است و "عصام الحداد" معاون رئیس جمهور در سفر به ترکیه حامل پیامی برای "رجب طیب اردوغان" نخست‌وزیر ترکیه است که به راهکار فعال‌ سازی نقش ترکیه در طرح پیشنهادی مصر برای حل بحران سوریه اختصاص دارد.

• معاون رئیس جمهور مصر که برای بررسی پرونده بحران سوریه به ترکیه سفر کرده است با نخست‌وزیر این کشور پشت درهای بسته نشست برگزار کرد.
به گزارش المصریون، "عصام الحداد" در پشت‌ درهای بسته با "رجب طیب اردوغان" دیدار کرد. این دیدار در مقر نخست‌وزیری ترکیه در آنکارا برگزار شد و حدود یک ساعت به طول کشید و طرفین در این دیدار تعدادی از مسائل را مورد بررسی قرار دادند.جزئیات این دیدار هنوز منتشر نشده است.
الحداد روز گذشته برای دیدار با مقامات ترکیه و بررسی پرونده بحران سوریه و مشخصا فعال‌سازی نقش ترکیه در کمیته چهارجانبه پیشنهادی مرسی برای حل بحران سوریه، وارد آنکارا شد.

• سخنگوی ریاست جمهوری مصر تاکید کرد موضع این کشور در رابطه با بحران سوریه تغییر نکرده است.
به گزارش خبرگزاری الشرق الأوسط، "ایهاب فهمی" در کنفرانس خبری دوشنبه (92.02.23) تاکید کرد که موضع مصر در رابطه با بحران سوریه تغییری نکرده است و این موضع مصر نیز از اصل احترام به اراده ملت سوریه، طرفداری کامل از خواسته ‌های آن در رابطه با آزادی و دموکراسی و توقف فوری کشتار و خشونت‌ها در سوریه نشأت می‌گیرد.
وی افزود: حل این بحران باید از طریق مذاکرات بین معارضین و مسئولان نظام سوریه که دستشان به خون ملت سوریه آلوده نشده است، انجام شود تا به حل‌ و فصلی که تمامیت ارضی سوریه را تضمین و در برابر فروپاشی موسسات دولت مانع ایجاد می‌کند، دست یافت.
فهمی در این باره اظهار داشت که همه تحرکات و تماس‌ های دیپلماتیک مصر خواه با سوریه، ایران، ترکیه و یا طرف ‌های دیگر با هدف دستیابی به راه‌حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه و توقف خونریزی‌ها در آن صورت می‌گیرد.
وی بر استقبال مصر از طرح روسیه برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی درباره سوریه تاکید کرد.
سخنگوی مرسی همچنین گفت که مصر تجاوزات رژيم صهيونيستي به طور کلی و تجاوز آن علیه مسجدالاقصی و بازداشت مفتی قدس را محکوم می‌کند. وی افزود که مصر از طریق وزارت خارجه، آزادی فوری مفتی قدس را درخواست کرده بود. فهمی همچنین تصریح کرد که هیچ‌گونه تغییری بر طرح صلح عربی صورت نگرفته است و هیچ طرفی نمی‌تواند تغییراتی در این طرح ایجاد نماید و آنچه درباره مبادله جزئی اراضی بین دو طرف فلسطینی و صهيونيستي گفته می‌شود، هیچ ارتباط دور و نزدیک به طرح صلح عربی ندارد و فقط یک موضع مذاکره‌ای بین دو طرف است.

• یکی از رهبران حزب آزادی و عدالت مصر با اشاره به این که "محمد مرسی" پایه‌گذار اصول و مبادی جدید در سیاست خارجی مصر است، تاکید کرد مناسبات تهران - ‌قاهره برپایه منافع مشترک باید از سر گرفته شود.
"بدر الفلاح"، یکی از رهبران حزب آزادی و عدالت و نماینده سابق مجلس نمایندگان مصر تاکید کرد که ادامه انتقادات گروه‌های معارض مصری که مهمترین آن در "جبهه نجات ملی" نمود پیدا می‌کند، بیانگر هدف اصلی معارضان در ادامه انتقادها و اعتراض‌ های آن ها به دستگاه ریاست جمهوری از زمام به قدرت رسیدن "محمد مرسی" در آن است.
الفلاح در ادامه افزود: تعدیلاتی که در این اواخر در کابینه مصر صورت گرفت، بسیار خوب بود، چون وزرای جدیدی پای به کابینه گذاشتند که دارای تخصص‌ در امور اقتصادی هستند و این در شرایطی که مصر با بحران اقتصادی دست به گریبان است، اقدامی بسیار مهم شمرده می‌شود.
وی گفت: به نظر من گروه جدیدی که کابینه مصر را تشکیل داده‌اند، دارای تخصص و مهارت کافی در اداره امور و توانایی و اقتدار در اتخاذ تصمیمات هستند و این موجب می‌شود تا عملکرد خوبی از خود ارائه دهند.
الفلاح ادامه داد، پیوستن قاضی "حاتم بجاتو" به گروه وزارتی اخیر دلیل قاطع و مستحکمی بر عدم صحت و درستی ادعای اخوانی کردن دولت "هشام قندیل" است، چون بجاتو از قضات دادگاه عالی قانون اساسی و همچنین عضو کمیته عالی نظارت بر انتخابات مصر بود و مردی شایسته و لایق است که نمی‌توان وی را اخوانی یا سلفی یا هر عنوان دیگر توصیف کرد.
اما در خصصو سیاست خارجی مصر الفلاح گفت که محمد مرسی در سیاست خارجی خود پایه‌گذار اصول و مبادی جدیدی چه در عرصه منطقه‌ای و چه در عرصه بین‌المللی بود.
الفلاح درباره سیاست خارجی محمد مرسی افزود،‌ محمد مرسی تلاش کرد که روابط بسیار خوبی با کشورهای شرق آسیا برقرار کند که در گذشته مورد توجه رژیم سابق حاکم بر مصر نبود و به همین دلیل از کشورهای چین و روسیه و ایران و پاکستان دیدار کرد. پس از آن نگاه سیاست خارجی مرسی بر کشورهای آفریقایی و سپس اروپایی و برزیل بود و در این راستا شاهد سفر وی به کشورهای بزرگی همچون فرانسه و آلمان بودیم و هم اکنون تدارکات سفر وی به آمریکا نیز درحال انجام است و بالطبع تمام این سفرها و دیدارها موجب برقرار توازن در روابط خارجی مصر می‌شود.
این عضو حزب آزادی و عدالت مصر درباره روابط ایران و مصر گفت که این روابط مورد بحث و جدل و مناقشه توجیه ناپذیر بسیاری قرار گرفت، درحالی‌که بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران به خوبی می‌دانند، کشورهایی که روابط خود با ایران را قطع کرده‌اند، تنها آمریکا و اسرائیل و رژیم سابق حاکم بر مصر بود.
"الفلاح" بر اهمیت روابط ایران و مصر براساس منافع مشترک تاکید کرد و سخنان ایراد شده درباره تلاش ایران برای اشاعه مذهب تشیع در مصر را سخنان و ادعاهایی مبالغه آمیز بیان کرد.
وی گفت: مصر برای 200 سال تحت تسلط فاطمی‌ها بود، با این حال هیچ‌گاه شیعی مذهب نشد و اما از اعتقادات و باورهای مردم مصر مطمئن هستیم و ممکن نیست که مصری‌ها تنها به صرف داشتن روابط دیپلماتیک و تجاری از مذهب سنی به تشییع درآیند و این امری است که در آن مبالغه می‌شود.

• وزیر خارجه ایران در دیدار همتای مصری خود در خصوص تحولات منطقه به ویژه سوریه به گفتگو پرداخت.
"علی‌اکبر صالحی" وزیر امور خارجه کشورمان که بنا به دعوت رسمی همتای سعودی خود و به منظور شرکت در اجلاس گروه تماس سازمان همکاری اسلامی در خصوص بحران کشور مالی و رایزنی پیرامون مسائل منطقه‌ای و دیگر موضوعات مورد علاقه به جده سفر کرده، در حاشیه این نشست با "محمد کامل عمرو" همتای مصری خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دو طرف درباره توسعه روابط دو جانبه و همچنین موضوع سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند. علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در اجلاس سازمان همکاری اسلامی پیرامون بحران کشور مالی وارد شهر بندری جده در عربستان سعودی شد.
وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این دیدار، در ملاقات با "سعودالفیصل" همتای سعودی خود به تشریح تلاش ‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه به ویژه سوریه، بحرین و عراق پرداخت.

• مصری‌ها چهارشنبه (92.02.25) همزمان با شصت‌وپنجمین سالروز یوم النکبه (فاجعه اشغال فلسطین) مقابل سفارت انگلیس در قاهره تظاهرات برگزار می‌کنند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، گروهی از فعالان مصری با گرایشهای سیاسی متفاوت چهارشنبه در محکومیت جنایتی که انگلیس در زمان قیمومیت بر فلسطین مرتکب شد، مقابل سفارت این کشور در قاهره تظاهرات برگزار می‌کنند.
"سید امین" یکی از فعالان مصری در این باره گفت که تظاهرات‌کنندگان نامه‌ اعتراض‌ آمیزی به زبان انگلیسی به سفیر انگلیس تقدیم خواهند کرد که در آن از انگلیس خواسته شده است تا آنچه را که در نتیجه سیاست‌های جانبدارانه آن از صهیونیست‌ها تباه شده است، اصلاح نماید.
وی افزود که حدود 60 شخصیت مصری با گرایش‌های مختلف سیاسی نیز بیانیه‌ای را امضا و در آن از دولت انگلیس خواستند تا از ارسال نسخه اصلی اعلامیه شوم بالفور به رژیم صهیونیستی مطابق با آنچه لندن اوایل آوریل گذشته اعلام کرد، صرف‌نظر کند.
در این بیانیه آمده است که پس از گذشت 96 سال از اعلامیه بالفور و 65 سال از اشغال سرزمین فلسطین، ملت‌های عربی و اسلامی و در رأس آن ملت فلسطین حقوق خود در این سرزمین را فراموش نکرده است زیرا عقیده مسلمانان و اعراب بر این است که فلسطین سرزمین خالص عربی است و اشغالگران نمی‌توانند آن را یهودی کرده و هویت عربی و اسلامی آن را از بین ببرند.
از جمله امضا‌کنندگان این بیانیه عبارتند از: "ابراهیم یسرى"، مهندس "محمد سیف الدولة"، مهندس "أبو العلا ماضى"، دکتر "سمیر علیش"، دکتر "یحیى القزاز"، "مجدى أحمد حسین"، "عبدالعظیم مناف"، دکتر "رفعت سید أحمد"، دکتر "محمد مورو"، دکتر "عبدالعظیم المغربى"، دکتر "محمد شرف"، دکتر "حسنى کحلة"، "کارم یحیى"، "أحمد حسن الشرقاوى".

• مردم مصر به مناسبت شصت‌وپنجمین سالروز «یوم النکبه» تحت عنوان «کاروان فجر» به سمت مرز فلسطین و گذرگاه رفح راهپیمایی می‌کنند.
به گزارش پایگاه العهد، تعدادی از گروه ‌های اسلامی، انقلابی و سیاسی مصر با شعار «تجمع در مرز» و تحت عنوان «کاروان فجر» از میدان لبنان به سمت مرز فلسطین و گذرگاه رفح راهپیمایی برگزار می‌کنند.
این کاروان متشکل از حزب اسلامی، جبهه انقلابی حمایت از انقلاب و ائتلاف عمومی انقلاب و گروه ‌های ملی برای حمایت از ملت فلسطین است و قرار است در مسیر راهپیمایی خود در العریش گروه‌های ملی، ناصری و رهبرانی از حزب کرامه نیز به آن ها بپیوندند.
در همین رابطه "یحیی الشربینی" هماهنگ‌ کننده جنبش انقلابیون مسلمان گفت که ما از مسئولان مصری می‌خواهیم که موضع روشنی در این باره اتخاذ کنند.
وی با انتقاد از موضع جماعت اخوان‌المسلمین پس از به قدرت رسیدن، تصریح کرد: موضع جماعت اخوان‌المسلمین پس از به قدرت رسیدن تغییر کرده و منفی شده است.

• شیخ الازهر مصر بدون اشاره به اقدامات تروریست ها علیه مردم سوریه و حمایت ‌های گسترده مالی و تسلیحاتی کشور های عرب منطقه و غرب از مخالفان دمشق، ایران را به دخالت در امور سوریه متهم کرد.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، "احمد الطیب" طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران در دبی گفت: الازهر موضع قوی و اعلام شده‌ای دارد مبنی بر اینکه مخالف دخالت ‌های ایران در سوریه و به طور کلی در خلیج فارس است.
وی افزود، توطئه‌هایی در حال حاضر برای تجزیه و تقسیم جهان عربی وجود دارد که باید با قدرت با آن مقابله کرد و با وحدت عربی و اسلامی این توطئه را در نطفه خفه کرد.
وی اشاره کرد که الازهر برای مقابله با افکار افراطی در جهان عربی و اسلامی نقش بارزی ایفا می‌کند و قادر است در برابر کسانی که سعی دارند الازهر را به ایفای نقش سیاسی و حمایت از یک جریان سیاسی یا حزب و گروه سیاسی خاص بکشانند، بایستد.
شیخ الازهر تصریح کرد: الازهر بالاتر از همه جریان ‌های سیاسی است و باید بالاتر از همه باشد و در ایفای نقش ملی محض که بیانگر همه گروه‌ های سیاسی بدون جانبداری از یک طرف خاص است، سهیم باشد.
وی در پاسخ به سوالی درباره نقش الازهر در مقابله با آنچه «اخوانی کردن» موسسه الازهر خوانده شده، نیز اظهار داشت: شیخ الازهر به طور مستقل و آزاد و به دور از جناح‌بندی سیاسی انتخاب می‌شود و انتخابات به تنهایی قادر است شیخ الازهر را انتخاب نماید و این امر باید به دور از دسته‌بندی‌های سیاسی باشد.
الطیب در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تلاش برخی‌ها برای وارد کردن الازهر در امور سیاسی نیز تاکید کرد: الازهر از زمان تاسیس تا کنون در امور سیاسی دخالتی نکرده است بلکه نقش الازهر در انتشار افکار روشن‌گر به دور از هر گونه افراطی‌گری دینی و سیاسی است.

• یک مقام بلندپایه مصری فاش کرد: سفر رئیس‌جمهور این کشور به همراه نخست‌وزیر ترکیه به غزه، در دست بررسی است..
یک مسئول مصری به روزنامه الرساله گفت که مسئله سفر "محمد مرسی" به همراه "رجب طیب اردوغان" به غزه در اواخر ماه جاری در دست بررسی قرار دارد. وی افزود: پرونده سفر "مرسی" به غزه بر روی میز ریاست جمهوری است و رئیس جمهور این پرونده را از جوانب سیاسی و امنیتی بررسی می‌کند.
این منبع اظهار داشت که موافقت "مرسی" با سفر به غزه بعید نیست اما نیاز به پاره‌ای زمان و بررسی دقیق دارد. این مسئول مصری همچنین تاکید کرد که قاهره تمام تلاش خود برای کاهش محاصره تحمیلی بر نوار غزه را بکار گرفته است و افزود، ریاست جمهوری و ملت مصر تلاش‌ های زیادی با طرف های عربی و بین ‌المللی برای کاهش محاصره نوار غزه و کمک به فلسطینیان برای عبور از بحران‌های داخلی خود انجام می‌دهند.
از سوی دیگر "عزام الاحمد" از رهبران جنبش فتح همراهی "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اردوغان در سفر به غزه را رد کرد و گفت که این خبر صحت ندارد.
اردوغان تصمیم دارد همزمان با سالروز حمله کماندوهای صهیونیست به کشتی مرمره آبی امدادرسانی به غزه که طی آن 9 فعال ترکیه کشته شدند، به غزه سفر کند.

• صدها معترض مصری با سر دادن شعارهایی علیه دولت این کشور خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور شدند.
به گزارش خبرگزاری المیادین، مخالفان دولت "محمد مرسی" رئیس جمهور مصر با برگزاری تظاهرات با نیروهای امنیتی درگیر شدند. طی این درگیری‌ها معترضان خشمگین از پشت دیوار و موانع بتونی اقدام به پرتاب سنگ به نیروهای امنیتی حاضر در خیابان قصر العین کردند.
خیابان قصر العین در شرق میدان التحریر یکی از خیابان‌های اصلی شهر قاهره است که بسیاری از نهاد‌های دولتی و ساختمان‌ های مهم حکومتی در آن قرار دارد.
همچنین خبرنگار این شبکه گزارش داد که نیروهای امنیتی حضور گسترده‌ای در حیاط ساختمان وزارت کشور مصر دارند تا مانع از حمله احتمالی مخالفان شوند. این تظاهرات با عنوان تعیین سرنوشت و علیه دولت "محمد مرسی" و حزب حاکم برگزار شده است و معترضان با سردادن شعارهایی خواستار برگزار انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری هستند.
برخی از معترضان از جمله جوانان گروه "الاستقلال" در حال حرکت به سمت ساختمان دار القضا قاهره هستند و با سردادن شعار خواستار پایان حکومت اخوان المسلمین در کشور هستند.
همچنین بنابر گزارش‌ها صدها نفر از روزنامه نگاران مصری در حال حرکت به سوی میدان التحریر هستند تا به جمعیت معترضان اضافه شوند.
از سوی دیگر معترضان جنبش الاستقلال به همراه تعدادی از معترضان قبطی پس از تجمع در مقابل دارالقضا به میدان التحریر وارد شدند.
در اسکندریه نیز معترضان به همراه خانواده‌های کشته شدگان در ناآرامی‌ها اخیر با برگزاری تظاهرات خواستار برکناری دادستان کل و رئیس جمهور مصر و تحقق اهداف واقعی انقلاب شدند.

• وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد بحران مالی چالش خطرناکی است که صلح و ثبات در آفریقا را تهدید می‌کند.
"محمد کامل عمرو" طی اظهاراتی در کنفرانس بین‌المللی حمایت از توسعه مالی در بروکسل، گفت: بحران مالی، چالش خطرناکی است که صلح و ثبات در آفریقا را تهدید می‌کند و علاوه بر آن پیامدهای منفی زیادی بر امنیت مالی و ساحل آفریقا دارد. وی تاکید کرد که مصر از هر تلاشی برای برقراری ثبات در مالی به عنوان یک کشور آفریقایی برادر حمایت می‌کند.
عمرو همچنین اظهار داشت که این کنفرانس فرصت مناسبی برای آغاز روند توسعه در مالی با هدف تعامل با اوضاع انسانی و اقتصادی این کشور است اما باید به درمان ریشه‌های اصلی این قضیه و پایان دادن به بی‌ثباتی در این کشور پرداخته شود.
کنفرانس حمایت از توسعه مالی با مشارکت روسای کشورها و دولت‌ ها و وزرای خارجه مصر و تعدادی از کشورهای دیگر و نیز حضور مسئولان ارشد اتحادیه اروپا و سازمان ‌های منطقه‌ای و بین ‌المللی آغاز بکار کرد.

• منابع امنیتی در استان شمال سینا اظهارداشتند: افراد مسلح ناشناس در ساعات اولیه صبح پنج‌شنبه (92.02.26) 7 سرباز مصری را در نزدیکی شهر العریش ربودند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یک منبع مصری گفت 7 سرباز سوار بر تاکسی بودند که افراد مسلح جلوی خودروی آن ها را گرفته و کارت شناسایی آن ها را درخواست و سپس آن ها را ربودند.
بر اساس این گزارش هنوز مسئول این عملیات و انگیزه‌ های عاملان ربایش و خواسته‌های آن ها مشخص نیست. منبع مصری افزود که این سربازان وابسته به ارتش و پلیس هستند و در مسیر حرکت در شهر رفح در مرز با نوار غزه به خارج از شبه جزیره سینا بودند تا تعطیلات را در کنار خانواده‌های خود سپری کنند.
بر پایه این گزارش ارتش مصر با همکاری شیوخ قبایل منطقه در تلاش برای شناسایی عاملان ربایش این سربازان و خواسته‌های آن ها هستند.

• خبرگزاری الشرق‌الاوسط از طرح القاعده برای حمله به سفارتخانه‌ های آمریکا و فرانسه در مصر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط مصر اعلام کرد که یک گروهک وابسته به سازمان القاعده در مصر طرح ‌هایی را برای حمله به دو سفارتخانه آمریکا و فرانسه در مصر در دستور کار خود قرار داده بود.
این خبرگزاری به جزئیات بیشتری از این خبر و نحوه این اقدام تروریستی و دستگیری احتمالی عناصر این گروهک اشاره‌ای نکرده است. این در حالی است که از مصر گزارش می‌رسد که مبارزان مسلح که قرار است به سوریه منتقل شوند، در صحرای سینا آموزش می‌بینند.

• سخنگوی رسمی باشگاه قضات مصر اعلام کرد که این باشگاه به اتفاق آراء تصمیم به تحریم کنفرانس عدالت پیشنهادی "محمد مرسی" رئیس جمهور این کشور گرفت.
به گزارش خبرگزاری آلمان، "محمود الشریف" معاون رئیس دادگاه فرجام و سخنگوی رسمی باشگاه قضات گفت که مجمع عمومی دادگاه فرجام در نشست فوق‌العاده به اتفاق آراء تصمیم گرفت که کنفرانس عدالت پیشنهادی مرسی در واکنش به تصمیم مجلس شورا را تحریم نماید.
وی اظهار داشت: زمانی که رئیس جمهور درخواست برگزاری کنفرانس عدالت برای تدوین قانون کامل قوه قضائیه را ارائه کرد برخی از قضات برآشفته و اعلام کردند که مشارکت قضات و شورای عالی قضات در این کنفرانس به شرطی است که قانون ویژه قوه قضائیه در آن تدوین نشود.
وی تصریح کرد: قانون قوه قضائیه از جمله قوانین مکمل قانون اساسی است و صدور آن مستلزم موافقت دو مجلس (الشعب و شوری) است.
اخیرا به دنبال برگزاری تظاهرات اخوان‌المسلمین تحت عنوان «پاکسازی دستگاه قضایی» و اصرار جماعت اخوان‌المسلمین برای بررسی قانون قوه قضائیه در مجلس شورا، تنش بین ریاست جمهوری و قضات بوجود آمد که مرسی در دیدار با قضات برای آرام کردن آن ها پیشنهاد برگزاری کنفرانس عدالت را مطرح کرد.

• رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که به قاهره سفر کرده است با رئیس جمهور مصر دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری المنار، "محمود عباس" با "محمد مرسی" در کاخ ریاست جمهوری در مصر الجدیده دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه و راهکارهای توسعه روابط، آخرین تحولات منطقه و اوضاع فلسطین و نیز تلاش‌های صورت گرفته درباره اجرای توافقنامه آشتی ملی‌، پایان دادن به اختلافات و روند به بن‌بست رسیده صلح و تلاش برای ازسرگیری مذاکرات سازش را مورد بررسی قرار دادند.
در این دیدار "عزام الاحمد" عضو کمیته مرکزی فتح و رئیس هیئت این جنبش در گفتگو با حماس، "صخر بسیسو" عضو کمیته مرکزی فتح، "مجدی الخالدی" مشاور عباس در امور دیپلماتیک، سرلشگر "ماجد فرج" رئیس دستگاه اطلاعات فلسطین و "برکات الفرا" سفیر فلسطین در قاهره و نماینده آن در اتحادیه عرب، حضور داشتند.
از جانب مصر نیز "عصام الحداد" معاون رئیس جمهور در امور خارجه و "رأفت شحاته" رئیس دستگاه اطلاعات مصر شرکت داشتند.

• نیروهای پلیس نوار غزه به دنبال ربایش 7 سرباز مصری در نزدیکی العریش در استان شمال سینا، حراست از تونل ‌های واقع در مرز فلسطین و مصر را تشدید کردند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، برخی منابع امنیتی آگاه فلسطین در جنوب نوار غزه تاکید کردند که وزارت داخلی دولت حماس در غزه، حراست منطقه تونل ها را به منظور جلوگیری از قاچاق سربازان تشدید کردند.
این منابع احتمال انتقال سربازان از نوار غزه را با توجه به بازرسی دقیق و کنترل کامل تونل‌ها، بعید دانستند. در همین رابطه شاهدان عینی فلسطینی و مصری گفتند که مشاهده شده است نیروهای ارتش مصر از تحرکات گسترده‌ای در مرز مصر و فلسطین دارند.
یک منبع مصری گفت: 7 سرباز سوار بر تاکسی بودند که افراد مسلح جلوی خودروی آن ها را گرفته و کارت شناسایی آن ها را درخواست و سپس آن ها را ربودند. بر اساس این گزارش هنوز مسئول این عملیات و انگیزه‌های عاملان ربایش و خواسته‌های آن ها مشخص نیست. منبع مصری افزود که این سربازان وابسته به ارتش و پلیس هستند و در مسیر حرکت در شهر رفح در مرز با نوار غزه به خارج از شبه جزیره سینا بودند تا تعطیلات را در کنار خانواده‌های خود سپری کنند.

• یک منبع نظامی مصری گزارش داد که نیروهای مسلح موفق شدند موقعیت عاملان ربایش سربازان را شناسایی کنند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، نیروهای مسلح مصر موقعیت عاملان ربایش 7 سرباز مصری را شناسایی کرده و منتظر تعیین سازوکار تعامل مناسب با آن ها هستند.
ربایندگان سعی دارند برای آزادی این سربازان در مقابل آزادی مجرمانی که بنا به دلایلی در زندان هستند و یا تخفیف در محکومیت آن ها با پلیس و نیروهای مسلح وارد مذاکره شوند. منابع مصری گفتند که حادثه ربایش سربازان هیچ ارتباط مستقیمی با حماس و نوار غزه ندارد.

• خبرگزاری رویترز گزارش داد: یکی از سربازان مصری که در نزدیکی شهر العریش در مرکز استان شمال سینا ربوده شده بود، آزاد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از هفت سرباز مصری که در العریش ربوده شوده بود، آزاد شد.
منابع مصری گفتند که عناصر بدوی سینا مسئولیت عملیات ربایش این 7 سرباز که 6 نفر از آن ها از نیروهای امنیت مرکزی و یک نفر نیز از نیروهای مسلح است، بر عهده گرفتند.
در همین رابطه "محمد مرسی" رئیس جمهور مصر وزیر دفاع و وزیر کشور را برای برگزارش نشست فوری در کاخ ریاست جمهوری و بررسی موضوع ربایش سربازان احضار کرد.

• وزارت امور داخلی دولت حماس در بیانیه‌ای آمادگی این دولت برای همکاری با مصر به منظور شناسایی و دستگیری عاملان ربایش 7 سرباز مصری را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه الشروق، وزارت امور داخلی حماس در بیانیه‌ خود اعلام کرد که دستگاه ‌های امنیتی غزه تدابیر امنیتی در مرزها و منطقه تونل‌های واقع در جنوب نوار غزه در مرز با مصر را تشدید کرده‌اند.
در این بیانیه بر آمادگی حماس برای همکاری با دستگاه‌ های امنیتی مصر به منظور شناسایی عاملان ربایش 7 سرباز مصری و دستگیری‌ آن ها تاکید شده است. وزارت امور داخلی حماس همچنین جنایت ربایش سربازان مصری را محکوم کرد و آن را اقدامی بزدلانه برای هدف قرار دادن امنیت و ثبات مصر برشمرد. در این بیانیه آمده است که هر گونه آسیبی به امنیت مصر، آسیب به امنیت فلسطین است.

• رئیس ‌جمهور مصر در تماس تلفنی با نخست‌ وزیر دولت منتخب فلسطین، آخرین تحولات صحنه فلسطین و پرونده آشتی ملی را با وی بررسی کرد.
به گزارش الشروق، "محمد مرسی" در تماس تلفنی با "اسماعیل هنیه" به بررسی اوضاع فلسطین و پرونده آشتی ملی فلسطینیان پرداخت.
دولت هنیه با صدور بیانیه ‌ای اعلام کرد که هنیه و مرسی در گفتگوی تلفنی با یکدیگر، اوضاع امنیتی و میدانی فلسطین را مورد بررسی قرار داده و درباره ضرورت تداوم تماس‌ های دو طرف در خصوص پرونده ‌های مختلف به توافق رسیدند. گفتگوی تلفنی هنیه و مرسی در حالی انجام شد که روز سه‌شنبه گذشته هیئت‌های فتح و حماس در قاهره نشستی را به منظور بررسی پرونده آشتی ملی برگزار و طی آن در خصوص تشکیل دولت توافق ملی به نخست ‌وزیری عباس و برگزاری انتخابات ریاستی و مجلس قانونگذاری فلسطین به توافق رسیدند.

• منابع آگاه مصری از برگزاری نشست بین مقامات این کشور با مسئولان حماس و بررسی موضوع بسته شدن گذرگاه مرزی رفح به دنبال ربایش سربازان مصری در سینا خبر دادند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، مسئولان امنیتی در شمال سینا با رهبران جنبش حماس در العریش نشستی را برگزار و طی آن راهکار حل بحران بسته شدن گذرگاه مرزی رفح را که باعث ایجاد ازدحام صدها مسافر در پشت این گذرگاه و شهر العریش شده است، بررسی کردند.
حاضرین در این نشست سازوکارهای همکاری در زمینه اطلاعات مربوط به سرنخ ‌های جدید در خصوص ربایش سه افسر پلیس که در گذشته ربوده شده بودند و نیز 6 سرباز مصری را که دو روز پیش ربوده شدند، مورد بررسی قرار دادند. منابع مصری به جزئیات این دیدار اشاره‌ای نکردند.
ارتش مصر در واکنش به عملیات ربایش سربازان، گذرگاه رفح را بست و در همین رابطه حماس از مقامات مصری خواست تا گذرگاه رفح را باز کنند.
همچنین "محمود الزهار" از رهبران حماس از دولت قاهره خواسته برای پایان دادن به مشکلات صدها مسافر فلسطینی که در گذرگاه رفح سرگردان شده‌اند، وارد عمل شود. پس از این مسئله رئیس جمهور مصر دستور داد تا تلاش‌ های نهاد ریاست جمهوری برای پیگیری حادثه ربوده شدن سربازان مصری در سینا، تشدید شود.

• درگیری ‌‌ها بین قبطی‌ ها و مسلمانان در شهر اسکندریه مصر یک کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.
به گزارش خبرگزاری آلمان، در جریان درگیری مسلحانه بین قبطی‌ها و مسلمانان در نزدیکی کلیسای العذراء در منطقه الدخیله در اسکندریه، یک نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. بر اساس این گزارش پلیس مصر اعلام کرد که در جریان این درگیری‌ها، یک نفر به دلیل حمله قلبی کشته شد.
بر پایه این گزارش نیروهای امنیتی از تلاش معترضان برای یورش به کلیسای العذراء ممانعت و اعلام کردند که در جریان این درگیری‌ها به کلیسای مذکور هیچ آسیبی نرسید و پس از بازداشت 3 نفر، اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی درآمد.
درگیری‌ها پس از آن شروع شد که بین دو جوان مسیحی و مسلمان مشاجره درگرفت و پس از آن با مداخله نزدیکان و دوستان دو طرف درگیری بین آن ها رخ داد و طی آن دو طرف به استفاده از سلاح ‌های گرم و کوکتل مولوتف روی آوردند.

• نخست‌وزیر پیشین مالزی که برای شرکت در کنفرانس حزب آزادی و عدالت مصر شاخه سیاسی جماعت اخوان‌المسلمین به قاهره سفر کرده است با رئیس جمهور این کشور دیدار می‌کند.
به گزارش رسانه‌های مصر، "محمد فخرالدین" سفیر مالزی در قاهره گفت که قرار است "مهاتیر محمد" در جریان سفر خود به قاهره که از شنبه (92.2.28) آغاز شده است، با "محمد مرسی" دیدار کند.
وی افزود که هدف از سفر مهاتیر به قاهره بررسی تعدادی از موضوعات مربوط به اقتصاد و نحوه انتقال تجربه اقتصادی مالزی به قاهره و استفاده از پتانسیل مصر در این زمینه است.
مهاتیر محمد به همراه همسر خود بنا به دعوت حزب آزادی و عدالت حاکم در مصر برای شرکت در کنفرانس این حزب در یکی از هتل ‌های قاهره که قرار است یکشنبه تحت عنوان «نهضت در جهان- مالزی یک الگو» برگزار شود، وارد قاهره شد و با شرکت در این کنفرانس تجربه خود در خصوص توسعه اقتصادی مالزی را در اختیار حاضرین در این کنفرانس قرار خواهد داد.

• منابع مصری از اقدام چند فرد مسلح ناشناس به تیراندازی در مناطق مختلف شهر العریش خبر دادند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، اندکی قبل تعدادی از افراد مسلح ناشناس به صورت پراکنده و بی‌هدف در تعدادی از خیابان‌های شهر العریش تیراندازی کردند که به دنبال آن نوعی رعب و وحشت سراسر شهر را دربر گرفت.
شاهدان عینی گفتند که به دنبال اقدام افراد ناشناس به تیراندازی هوایی در نزدیکی مرکز سوم پلیس العریش، نیروهای امنیتی این مرکز به حال آماده‌باش درآمده و وضعیت فوق‌العاده در این مرکز اعلام شد.
شاهدان عینی گفتند که خودروهای زرهی در مقابل مرکز پلیس العریش مستقر شده و حالت آماده‌باش در بقیه مراکز پلیس این شهر اعلام شد.
از سوی دیگر یک منبع امنیتی صحت خبر مربوط به کشته و زخمی شدن تعدادی از افراد در جریان حمله به مرکز پلیس العریش را رد و تاکید کرد که افراد مسلح اقدام به تیراندازی هوایی کردند.
تعدادی از فعالان در سایت اجتماعی فیس‌بوک از کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن چند نفر دیگر در جریان تیراندازی به سمت مرکز پلیس العریش در خیابان اسیوط خبر داده بودند.

• نتایج تازه‌ترین نظرسنجی بعمل آمده، نشان می‌دهد که تعداد مصری هایی که دیدگاه مثبت به اخوان‌‌المسلمین دارند به 53 درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه العهد، نظرسنجی به عمل آمده در مصر نشان داد که 70 درصد مردم مصر نسبت به آینده کشورشان بدبین هستند و تنها 30 درصد معتقدند که کشورشان در مسیر درست حرکت می‌کند و این آمار نسبت به اوایل انقلاب سال 2011 تقریبا تا نصف کاهش یافته است.
نظرسنجی که مرکز تحقیقات «پیو» در واشنگتن بعمل آورد، نشان داد تعداد مصری هایی که دیدگاه مثبت به اخوان‌‌المسلمین دارند به 53 درصد رسیده و این در مقابل 43 درصدی است که دیدگاه منفی به این جماعت داشتند.

• منابع امنیتی مصر از شکست مذاکرات مقامات امنیتی این کشور در شمال سینا برای آزادی سربازان ربوده شده خبر دادند.
به گزارش رسانه ‌های خبری مصر، مقامات امنیتی مصر در شمال سینا نشست گسترده ‌ای را در داخل یکی از مقر های امنیتی در العریش با حضور سرلشگر "عبدالفتاح حرحور" استاندار شمال سینا و دکتر "عادل قطامش" معاون وی برگزار کردند.
منابع مصری فاش کردند که در این نشست قضیه سربازان ربوده شده و مذاکرات با عاملان ربایش مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس این گزارش، مسئولان دستگاه ‌های امنیتی در این نشست، تاکید کردند که مذاکرات آن ها با عاملان ربایش سربازان به نتایج مثبت نرسیده است و ربایندگان بر آزادی زندانیان سیاسی متهم در قضیه مرکز پلیس العریش اصرار دارند.
پنج‌شنبه گذشته افراد ناشناس 7 سرباز مصری را در نزدیک مرز فلسطین اشغالی ربودند که در پاسخ به این اقدام، ارتش مصر گذرگاه رفح را بست.
پس از این مسئله رئیس جمهور مصر دستور داد تا تلاش های نهاد ریاست جمهوری برای پیگیری حادثه ربوده شدن سربازان مصری در سینا، تشدید شود. این در حالی است که وزارت امور داخلی دولت حماس در بیانیه ‌ای آمادگی این دولت برای همکاری با مصر به منظور شناسایی و دستگیری عاملان ربایش 7 سرباز مصری را اعلام کرد.

• مدیر امنیت شمال سینا تاکید کرد که همه گزینه‌ها برای تعامل با ربایندگان هفت سرباز مصری در سینا، بر روی میز است.
به گزارش خبرگزاری آلمان، سرلشگر "سمیح بشادی" گفت: ما هنوز ناامید نشده‌ایم اما انتظار بیش از حد غیرممکن است بویژه اینکه سربازان و نیروهای امنیتی در گذرگاه مرزی رفح در اطراف این گذرگاه مستقر شده و آن را مسدود کرده‌اند که باعث ازدحام جمعیت مسافران در دو طرف گذرگاه شده است.
بر اساس این گزارش ازدحام جمعیت مسافران گذرگاه رفح و عدم وجود اماکن و هتل‌های کافی برای اسکان این مسافران در استان شمال سینا باعث شد که سرلشگر "عبدالفتاح حرحور" استاندار شمال سینا با سرلشگر "بشادی" و همه فرماندهان امنیتی و دستگاه‌های دولتی و اجرایی ذی‌نفع جلسه‌ای را برگزار و طی آن اوضاع فلسطینیان در صورت تداوم مسدود بودن گذرگاه را بررسی کنند.
یک منبع امنیتی ارشد مصری در این باره گفت: صبر ما در حال اتمام است و ربایندگان هفت سرباز در سینا می‌خواهند ما را به درگیری بکشانند زیرا درخواست‌های آن از حد ممکن فرا رفته است. وی افزود که به مدت طولانی نمی‌توان در برابر کُمدی ربایش سربازان از جمله سربازان نیروهای مسلح سکوت کرد.
• رئیس جمهور مصر در نشستی با وزرای کشور و دفاع و رئیس دستگاه اطلاعات این کشور در کاخ ریاست جمهوری، تحولات امنیتی در سینا را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، "محمد مرسی" با "محمد ابراهیم"، "عبدالفتاح السیسی" و "رأفت شحاته" در راستای تلاش ‌های مستمر برای آزادسازی سربازان ربوده شده مصری در سینا، نشستی را تشکیل داد.
در این نشست تحولات امنیتی سینا و تلاش ‌های مربوط به سرعت عمل در آزادسازی سربازان ربوده شده و همچنین آمادگی برای تعامل با این قضیه و اجرای دستورات رئیس جمهور برای اتخاذ تصمیمات قاطع در جهت حمایت از جان سربازان و ابهت دولت مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار همچنین شایعات برخی رسانه ‌ها درباره وجود اختلاف بین موسسات دولت مورد بررسی قرار گرفت و طرفین در این نشست بر وجود توافق بین همه موسسات تاکید کردند و گفتند که این شایعات بی‌پایه و اساس است. در این نشست همچنین تاکید شد که شهروندان باید اطلاعات را از بیانیه‌ های رسمی و معتبر دریافت کنند.
بر اساس این گزارش نیروهای پلیس و ارتش مصر به دنبال ربوده شدن هفت سرباز مصری در سینا از روز جمعه تا کنون گذرگاه مرزی رفح را بسته‌اند و همین امر باعث ازدحام جمعیت مسافران در پشت گذرگاه در دو طرف مصری و فلسطینی شده است. از سوی دیگر منابع مصری گزارش دادند که مرسی به السیسی برای اجرای عملیات نظامی محدود در سینا به منظور آزادسازی سربازان ربوده شده چراغ سبز اعطا کرده است.

• وزرای خارجه مصر و ترکیه در تماس تلفنی با یکدیگر بحران سوریه و تحولات منطقه را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش پایگاه الیوم السابع، وزارت خارجه مصر یکشنبه (92.02.29) اعلام کرد که "محمد کامل عمرو" با "احمد داوود اوغلو" همتای ترک خود تلفنی گفتگو و تحولات اخیر سوریه را بررسی کرد.
این دو وزیر به بررسی تلاش ‌های صورت گرفته برای برگزاری کنفرانس بین ‌المللی طی چند هفته آینده درباره دستیابی به راه‌حل بحران سوریه پرداختند.
قرار است مصر و ترکیه در نشست وزرای کشورهای اصلی حامی معارضین سوریه که در امان پایتخت اردن برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 

  فرستادن مقاله
مطالب دیگر در این بخش تاریخ انتشار

جهان از آفریقا چه می‌خواهد؟

۱۳۹۶/۶/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (181)

۱۳۹۵/۸/۱۲

آفران:‌ تحولات مغرب عربی (181)

۱۳۹۵/۸/۱۲

آفران: تحولات سودان (181)

۱۳۹۵/۸/۱۲

آفران: تحولات لیبی (181)

۱۳۹۵/۸/۱۲

آفران: تحولات مصر (181)

۱۳۹۵/۸/۱۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (180)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات سودان (180)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (180)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات لیبی (180)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات مصر (180)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر غربی (179)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات لیبی (179)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات سودان (179)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (179)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات مصر (179)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات مغربی عربی (178)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (178)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات سودان (178)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات لیبی (178)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات مصر (178)

۱۳۹۵/۸/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (177)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات سودان (177)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (177)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات لیبی (177)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات مصر (177)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (176)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (176)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات سودان (176)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات لیبی (176)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات مصر (176)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (175)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (175)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات سودان (175)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات لیبی (175)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات مصر (175)

۱۳۹۵/۸/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (174)

۱۳۹۵/۷/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (174)

۱۳۹۵/۷/۲۵

آفران: تحولات سودان (174)

۱۳۹۵/۷/۲۵

آفران: تحولات لیبی (174)

۱۳۹۵/۷/۲۵

آفران: تحولات مصر (174)

۱۳۹۵/۷/۲۴

آفران: تحولات سودان (173)

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (173)

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (173)

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

آفران: تحولات مصر (173)

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

آفران: تحولات لیبی (173)

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

آفران: تحولات سودان (172)

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (172)

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

آفران: تحولات مغرب عربی (172)

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

آفران: تحولات مصر (172)

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

آفران: تحولات لیبی (172)

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (171)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات لیبی (171)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (171)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات سودان (171)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (170)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات مصر (171)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات لیبی (170)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (170)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات سودان (170)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات مصر (170)

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

آفران: تحولات لیبی (169)

۱۳۹۴/۱۱/۲۸

آفران: تحولات مغرب عربی (169)

۱۳۹۴/۱۱/۲۸

آفران: تحولات سودان (169)

۱۳۹۴/۱۱/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (169)

۱۳۹۴/۱۱/۲۸

آفران: تحولات مصر (169)

۱۳۹۴/۱۱/۲۸

آفران: تحولات سودان (168)

۱۳۹۴/۱۱/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (168)

۱۳۹۴/۱۱/۲۷

آفران: تحولات لیبی (168)

۱۳۹۴/۱۱/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (168)

۱۳۹۴/۱۱/۲۷

آفران: تحولات مصر (168)

۱۳۹۴/۱۱/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (167)

۱۳۹۴/۱۱/۱۷

آفران: تحولات سودان (167)

۱۳۹۴/۱۱/۱۷

آفران: تحولات مغرب عربی (167)

۱۳۹۴/۱۱/۱۷

آفران: تحولات مصر (167)

۱۳۹۴/۱۱/۱۷

آفران: تحولات لیبی (167)

۱۳۹۴/۱۱/۱۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (166)

۱۳۹۴/۱۱/۷

آفران: تحولات لیبی (166)

۱۳۹۴/۱۱/۷

آفران: تحولات سودان (166)

۱۳۹۴/۱۱/۷

آفران: تحولات مغرب عربی (166)

۱۳۹۴/۱۱/۷

آفران: تحولات مصر (166)

۱۳۹۴/۱۱/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (165)

۱۳۹۴/۱۱/۳

آفران: تحولات لیبی (165)

۱۳۹۴/۱۱/۳

آفران: تحولات سودان (165)

۱۳۹۴/۱۱/۳

آفران:تحولات مغرب عربی (165)

۱۳۹۴/۱۱/۳

آفران: تحولات مصر (165)

۱۳۹۴/۱۱/۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (164)

۱۳۹۴/۱۰/۲۲

آفران: تحولات مصر (164)

۱۳۹۴/۱۰/۲۲

آفران: تحولات لیبی (164)

۱۳۹۴/۱۰/۲۲

آفران: تحولات سودان (164)

۱۳۹۴/۱۰/۲۲

آفران: تحولات مغرب عربی (164)

۱۳۹۴/۱۰/۲۲

تحولات لیبی (163)

۱۳۹۴/۱۰/۱۵

آفران: تحولات مغرب عربی (163)

۱۳۹۴/۱۰/۱۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (163)

۱۳۹۴/۱۰/۱۵

آفران: تحولات مصر (163)

۱۳۹۴/۱۰/۱۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (162)

۱۳۹۴/۱۰/۹

آفران: تحولات سودان (162)

۱۳۹۴/۱۰/۹

آفران: تحولات مصر (162)

۱۳۹۴/۱۰/۹

آفران: تحولات لیبی (162)

۱۳۹۴/۱۰/۹

آفران: تحولات مغرب عربی (162)

۱۳۹۴/۱۰/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (161)

۱۳۹۴/۱۰/۲

آفران: تحولات لیبی (161)

۱۳۹۴/۱۰/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (161)

۱۳۹۴/۱۰/۲

آفران: تحولات سودان (161)

۱۳۹۴/۱۰/۲

آفران: تحولات مصر (161)

۱۳۹۴/۱۰/۲

آفران: تحولات سودان (160)

۱۳۹۴/۹/۲۴

آفران: تحولات مغرب عربی (160)

۱۳۹۴/۹/۲۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (160)

۱۳۹۴/۹/۲۴

آفران: تحولات مصر (160)

۱۳۹۴/۹/۲۴

آفران: تحولات لیبی (160)

۱۳۹۴/۹/۲۴

آفران: تحولات سودان (159)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (159)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات لیبی (159)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (159)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات مصر (158)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات لیبی (158)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (158)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات سودان (158)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (158)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات مصر (159)

۱۳۹۴/۹/۱۶

آفران: تحولات سودان (157)

۱۳۹۴/۹/۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (157)

۱۳۹۴/۹/۸

آفران: تحولات مغرب عربی (157)

۱۳۹۴/۹/۸

آفران: تحولات مصر (157)

۱۳۹۴/۹/۸

آفران: تحولات لیبی (157)

۱۳۹۴/۹/۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (156)

۱۳۹۴/۹/۲

آفران: تحولات مصر (156)

۱۳۹۴/۹/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (156)

۱۳۹۴/۹/۲

آفران: تحولات لیبی (156)

۱۳۹۴/۹/۲

آفران: تحولات سودان (156)

۱۳۹۴/۹/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (155)

۱۳۹۴/۸/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (155)

۱۳۹۴/۸/۱۹

آفران: تحولات سودان (155)

۱۳۹۴/۸/۱۹

آفران: تحولات لیبی (155)

۱۳۹۴/۸/۱۹

آفران: تحولات مصر (155)

۱۳۹۴/۸/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (154)

۱۳۹۴/۸/۱۱

آفران: تحولات مصر (154)

۱۳۹۴/۸/۱۱

آفران: تحولات مغربی عربی (154)

۱۳۹۴/۸/۱۱

آفران: تحولات لیبی (154)

۱۳۹۴/۸/۱۱

آفران: تحولات سودان (154)

۱۳۹۴/۸/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (153)

۱۳۹۴/۸/۵

آفران: تحولات مصر (153)

۱۳۹۴/۸/۵

آفران: تحولات لیبی (153)

۱۳۹۴/۸/۵

آفران: تحولات سودان (153)

۱۳۹۴/۸/۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (153)

۱۳۹۴/۸/۵

آفران: تحولات لیبی (152)

۱۳۹۴/۷/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (152)

۱۳۹۴/۷/۲۷

آفران: تحولات سودان (152)

۱۳۹۴/۷/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (152)

۱۳۹۴/۷/۲۷

آفران: تحولات مصر (152)

۱۳۹۴/۷/۲۷

آفران: تحولات سودان (151)

۱۳۹۴/۷/۲۱

آفران: تحولات لیبی (151)

۱۳۹۴/۷/۲۱

آفران: تحولات مصر (151)

۱۳۹۴/۷/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربی (151)

۱۳۹۴/۷/۲۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (151)

۱۳۹۴/۷/۲۱

آفران: تحولات مصر (150)

۱۳۹۴/۷/۱۴

آفران: تحولات سودان (150)

۱۳۹۴/۷/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی (150)

۱۳۹۴/۷/۱۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (150)

۱۳۹۴/۷/۱۴

آفران: تحولات لیبی (150)

۱۳۹۴/۷/۱۴

آفران: تحولات لیبی (149)

۱۳۹۴/۷/۱۳

آفران: تحولات سودان (149)

۱۳۹۴/۷/۱۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (149)

۱۳۹۴/۷/۱۳

آفران: تحولات مغرب عربی (149)

۱۳۹۴/۷/۱۳

آفران: تحولات مصر (149)

۱۳۹۴/۷/۱۳

آفران: تحولات سودان (148)

۱۳۹۴/۷/۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (148)

۱۳۹۴/۷/۵

آفران: تحولات مغرب عربی (148)

۱۳۹۴/۷/۵

آفران: تحولات مصر (148)

۱۳۹۴/۷/۵

آفران: تحولات لیبی (148)

۱۳۹۴/۷/۵

آفران: تحولات مصر (147)

۱۳۹۴/۶/۲۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (147)

۱۳۹۴/۶/۲۵

آفران: تحولات لیبی (147)

۱۳۹۴/۶/۲۵

آفران: تحولات سودان (147)

۱۳۹۴/۶/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (147)

۱۳۹۴/۶/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (146)

۱۳۹۴/۶/۱۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (146)

۱۳۹۴/۶/۱۷

آفران: تحولات لیبی (146)

۱۳۹۴/۶/۱۷

آفران: تحولات سودان (146)

۱۳۹۴/۶/۱۷

آفران: تحولات مصر (146)

۱۳۹۴/۶/۱۷

آفران: تحولات مصر (145)

۱۳۹۴/۶/۱۰

آفران: تحولات سودان (145)

۱۳۹۴/۶/۱۰

آفران: تحولات لیبی (145)

۱۳۹۴/۶/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (145)

۱۳۹۴/۶/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (145)

۱۳۹۴/۶/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (144)

۱۳۹۴/۶/۷

آفران: تحولات سودان (144)

۱۳۹۴/۶/۷

آفران: تحولات لیبی (144)

۱۳۹۴/۶/۷

آفران: تحولات مصر (144)

۱۳۹۴/۶/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (144)

۱۳۹۴/۶/۷

آفران: تحولات مغرب عربی (143)

۱۳۹۴/۵/۲۷

آفران: تحولات سودان (143)

۱۳۹۴/۵/۲۷

آفران: تحولات مصر (143)

۱۳۹۴/۵/۲۷

آفران: تحولات لیبی (143)

۱۳۹۴/۵/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (143)

۱۳۹۴/۵/۲۷

آفران: تحولات سودان (142)

۱۳۹۴/۵/۱۹

آفران: تحولات لیبی (142)

۱۳۹۴/۵/۱۹

آفران: تحولات مصر (142)

۱۳۹۴/۵/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (142)

۱۳۹۴/۵/۱۹

آفران: تحولات مغرب عربی (142)

۱۳۹۴/۵/۱۹

آفران: تحولات مصر (141)

۱۳۹۴/۵/۱۲

آفران: تحولات لیبی (141)

۱۳۹۴/۵/۱۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (141)

۱۳۹۴/۵/۱۲

آفران: تحولات مغرب عربی (141)

۱۳۹۴/۵/۱۲

آفران: تحولات سودان (141)

۱۳۹۴/۵/۱۲

آفران: تحولات مغرب عربی (140)

۱۳۹۴/۵/۶

آفران: تحولات سودان (140)

۱۳۹۴/۵/۶

آفران: تحولات مصر (140)

۱۳۹۴/۵/۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (140)

۱۳۹۴/۵/۶

آفران: تحولات لیبی (140)

۱۳۹۴/۵/۶

آفران: تحولات سودان (139)

۱۳۹۴/۴/۳۱

آفران: تحولات مصر (139)

۱۳۹۴/۴/۳۱

آفران: تحولات لیبی (139)

۱۳۹۴/۴/۳۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (139)

۱۳۹۴/۴/۳۱

آفران: تحولات مغرب عربی (139)

۱۳۹۴/۴/۳۱

آفران: تحولات مغرب عربی (138)

۱۳۹۴/۴/۲۳

آفران: تحولات مصر (138)

۱۳۹۴/۴/۲۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (138)

۱۳۹۴/۴/۲۳

آفران: تحولات سودان (138)

۱۳۹۴/۴/۲۳

آفران: تحولات لیبی (138)

۱۳۹۴/۴/۲۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (137)

۱۳۹۴/۴/۲۰

آفران: تحولات سودان (137)

۱۳۹۴/۴/۲۰

آفران: تحولات مصر (137)

۱۳۹۴/۴/۲۰

آفران: تحولات لیبی (137)

۱۳۹۴/۴/۲۰

آفران: تحولات مغرب عربی (137)

۱۳۹۴/۴/۲۰

آفران: تحولات لیبی (136)

۱۳۹۴/۴/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی (136)

۱۳۹۴/۴/۱۰

آفران: تحولات مصر (136)

۱۳۹۴/۴/۱۰

آفران: تحولات سودان (136)

۱۳۹۴/۴/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (136)

۱۳۹۴/۴/۱۰

آفران: تحولات لیبی (135)

۱۳۹۴/۴/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (135)

۱۳۹۴/۴/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (135)

۱۳۹۴/۴/۲

آفران: تحولات سودان (135)

۱۳۹۴/۴/۲

آفران: تحولات مصر (135)

۱۳۹۴/۴/۲

آفران: تحولات مصر (134)

۱۳۹۴/۳/۲۷

آفران: تحولات سودان (134)

۱۳۹۴/۳/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (134)

۱۳۹۴/۳/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (134)

۱۳۹۴/۳/۲۷

آفران: تحولات لیبی (134)

۱۳۹۴/۳/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (133)

۱۳۹۴/۳/۲۳

آفران: تحولات سودان (133)

۱۳۹۴/۳/۲۳

آفران: تحولات مصر (133)

۱۳۹۴/۳/۲۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (133)

۱۳۹۴/۳/۲۳

آفران: تحولات لیبی (133)

۱۳۹۴/۳/۲۳

آفران: تحولات سودان (132)

۱۳۹۴/۳/۱۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (132)

۱۳۹۴/۳/۱۷

آفران: تحولات مغرب عربی (132)

۱۳۹۴/۳/۱۷

آفران: تحولات لیبی (132)

۱۳۹۴/۳/۱۷

آفران: تحولات مصر (132)

۱۳۹۴/۳/۱۷

آفران: تحولات مغرب عربی (131)

۱۳۹۴/۳/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (131)

۱۳۹۴/۳/۱۰

آفران: تحولات مصر (131)

۱۳۹۴/۳/۱۰

آفران: تحولات لیبی (131)

۱۳۹۴/۳/۱۰

آفران: تحولات سودان (131)

۱۳۹۴/۳/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (130)

۱۳۹۴/۳/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (130)

۱۳۹۴/۳/۲

آفران: تحولات مصر (130)

۱۳۹۴/۳/۲

آفران: تحولات سودان (130)

۱۳۹۴/۳/۲

آفران: تحولات لیبی (130)

۱۳۹۴/۳/۲

آفران: تحولات مصر (129)

۱۳۹۴/۲/۲۸

آفران: تحولات لیبی (129)

۱۳۹۴/۲/۲۸

آفران: تحولات مغرب عربی (129)

۱۳۹۴/۲/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر غربی (129)

۱۳۹۴/۲/۲۸

آفران: تحولات سودان (129)

۱۳۹۴/۲/۲۸

آفران: تحولات لیبی (128)

۱۳۹۴/۲/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (128)

۱۳۹۴/۲/۱۶

آفران: تحولات سودان (128)

۱۳۹۴/۲/۱۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (128)

۱۳۹۴/۲/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (127)

۱۳۹۴/۲/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (127)

۱۳۹۴/۲/۹

آفران: تحولات مصر (127)

۱۳۹۴/۲/۹

آفران: تحولات سودان (127)

۱۳۹۴/۲/۹

آفران: تحولات لیبی (127)

۱۳۹۴/۲/۹

آفران: تحولات مصر (126)

۱۳۹۴/۲/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (126)

۱۳۹۴/۲/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (126)

۱۳۹۴/۲/۲

آفران: تحولات لیبی (126)

۱۳۹۴/۲/۲

آفران: تحولات سودان (126)

۱۳۹۴/۲/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (125)

۱۳۹۴/۱/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (125)

۱۳۹۴/۱/۲۶

آفران: تحولات لیبی (125)

۱۳۹۴/۱/۲۶

آفران: تحولات سودان (125)

۱۳۹۴/۱/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (124)

۱۳۹۴/۱/۱۸

آفران: تحولات سودان (124)

۱۳۹۴/۱/۱۸

آفران: تحولات لیبی (124)

۱۳۹۴/۱/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (124)

۱۳۹۴/۱/۱۸

آفران: تحولات مصر (124)

۱۳۹۴/۱/۱۸

آفران: تحولات مصر (123)

۱۳۹۳/۱۲/۲۶

آفران: تحولات سودان (123)

۱۳۹۳/۱۲/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (123)

۱۳۹۳/۱۲/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (123)

۱۳۹۳/۱۲/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (122)

۱۳۹۳/۱۲/۱۹

آفران: تحولات سودان (122)

۱۳۹۳/۱۲/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (122)

۱۳۹۳/۱۲/۱۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (121)

۱۳۹۳/۱۲/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (121)

۱۳۹۳/۱۲/۲

آفران: تحولات سودان (121)

۱۳۹۳/۱۲/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (120)

۱۳۹۳/۱۱/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (120)

۱۳۹۳/۱۱/۲۶

آفران: تحولات سودان (120)

۱۳۹۳/۱۱/۲۶

آفران: تحولات مصر (119)

۱۳۹۳/۱۱/۱۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (119)

۱۳۹۳/۱۱/۱۴

آفران: تحولات سودان (119)

۱۳۹۳/۱۱/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی (119)

۱۳۹۳/۱۱/۱۴

آفران: تحولات مصر (118)

۱۳۹۳/۱۱/۱۱

آفران: تحولات سودان (118)

۱۳۹۳/۱۱/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (118)

۱۳۹۳/۱۱/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (118)

۱۳۹۳/۱۱/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (117)

۱۳۹۳/۱۱/۱

آفران: تحولات مغرب عربی (117)

۱۳۹۳/۱۰/۳۰

آفران: تحولات مصر (117)

۱۳۹۳/۱۰/۳۰

آفران: تحولات سودان (117)

۱۳۹۳/۱۰/۳۰

آفران: تحولات مصر (116)

۱۳۹۳/۱۰/۲۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (116)

۱۳۹۳/۱۰/۲۳

آفران: تحولات سودان (116)

۱۳۹۳/۱۰/۲۳

آفران: تحولات مغرب عربی (116)

۱۳۹۳/۱۰/۲۳

آفران: تحولات مصر (115)

۱۳۹۳/۱۰/۱۷

آفران: تحولات سودان (115)

۱۳۹۳/۱۰/۱۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (115)

۱۳۹۳/۱۰/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (115)

۱۳۹۳/۱۰/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (114)

۱۳۹۳/۱۰/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (114)

۱۳۹۳/۱۰/۹

آفران: تحولات سودان (114)

۱۳۹۳/۱۰/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (113)

۱۳۹۳/۹/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (113)

۱۳۹۳/۹/۲۶

آفران: تحولات لیبی (113)

۱۳۹۳/۹/۲۶

آفران: تحولات سودان (113)

۱۳۹۳/۹/۲۶

آفران: تحولات مصر (113)

۱۳۹۳/۹/۲۶

آفران: تحولات مصر (112)

۱۳۹۳/۹/۱۹

آفران: تحولات لیبی (112)

۱۳۹۳/۹/۱۸

آفران: تحولات مغرب عربی (112)

۱۳۹۳/۹/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (112)

۱۳۹۳/۹/۱۸

آفران: تحولات سودان (112)

۱۳۹۳/۹/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (111)

۱۳۹۳/۹/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (111)

۱۳۹۳/۹/۱۱

آفران: تحولات لیبی (111)

۱۳۹۳/۹/۱۱

آفران: تحولات سودان (111)

۱۳۹۳/۹/۱۱

آفران: تحولات مصر (111)

۱۳۹۳/۹/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (110)

۱۳۹۳/۹/۴

آفران: تحولات سودان (110)

۱۳۹۳/۹/۴

آفران: تحولات مغرب عربی (110)

۱۳۹۳/۹/۴

آفران: تحولات لیبی (110)

۱۳۹۳/۹/۴

آفران: تحولات مصر (110)

۱۳۹۳/۹/۴

آفران: تحولات مغرب عربی (109)

۱۳۹۳/۸/۲۷

آفران: تحولات لیبی (109)

۱۳۹۳/۸/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (109)

۱۳۹۳/۸/۲۷

آفران: تحولات سودان (109)

۱۳۹۳/۸/۲۷

آفران: تحولات مصر (109)

۱۳۹۳/۸/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (108)

۱۳۹۳/۸/۲۰

آفران: تحولات مصر (108)

۱۳۹۳/۸/۲۰

آفران: تحولات لیبی (108)

۱۳۹۳/۸/۲۰

آفران: تحولات سودان (108)

۱۳۹۳/۸/۲۰

آفران: تحولان مغرب عربی (108)

۱۳۹۳/۸/۲۰

آفران: تحولات مصر (107)

۱۳۹۳/۸/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (107)

۱۳۹۳/۸/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی (107)

۱۳۹۳/۸/۱۱

آفران: تحولات لیبی (107)

۱۳۹۳/۸/۱۱

آفران: تحولات سودان (107)

۱۳۹۳/۸/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (106)

۱۳۹۳/۸/۶

آفران: تحولات لیبی (106)

۱۳۹۳/۸/۶

آفران: تحولات مصر (106)

۱۳۹۳/۸/۶

آفران: تحولات سودان (106)

۱۳۹۳/۸/۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (106)

۱۳۹۳/۸/۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (105)

۱۳۹۳/۷/۲۹

آفران: تحولات مغرب عربی (105)

۱۳۹۳/۷/۲۹

آفران: تحولات مصر (105)

۱۳۹۳/۷/۲۹

آفران: تحولات لیبی (105)

۱۳۹۳/۷/۲۹

آفران: تحولات سودان (105)

۱۳۹۳/۷/۲۹

آفران: تحولات مغرب عربی (104)

۱۳۹۳/۷/۲۳

آفران: تحولات لیبی (104)

۱۳۹۳/۷/۲۳

آفران: تحولات سودان (104)

۱۳۹۳/۷/۲۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (104)

۱۳۹۳/۷/۲۳

آفران: تحولات مصر (104)

۱۳۹۳/۷/۲۳

آفران: تحولات لیبی (103)

۱۳۹۳/۷/۱۵

آفران: تحولات مغرب عربی (103)

۱۳۹۳/۷/۱۵

آفران: تحولات مصر (103)

۱۳۹۳/۷/۱۵

آفران: تحولات سودان (103)

۱۳۹۳/۷/۱۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (103)

۱۳۹۳/۷/۱۵

آفران: تحولات لیبی (102)

۱۳۹۳/۷/۷

آفران: تحولات مصر (102)

۱۳۹۳/۷/۷

آفران: تحولات مغرب عربی (102)

۱۳۹۳/۷/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (102)

۱۳۹۳/۷/۷

آفران: تحولات سودان (102)

۱۳۹۳/۷/۷

آفران: تحولات مصر (101)

۱۳۹۳/۷/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (101)

۱۳۹۳/۷/۲

آفران: تحولات لیبی (101)

۱۳۹۳/۷/۲

آفران: تحولات سودان (101)

۱۳۹۳/۷/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (101)

۱۳۹۳/۷/۲

آفران: تحولات سودان (100)

۱۳۹۳/۶/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (100)

۱۳۹۳/۶/۲۵

آفران: تحولات مصر (100)

۱۳۹۳/۶/۲۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (100)

۱۳۹۳/۶/۲۵

آفران: تحولات لیبی (100)

۱۳۹۳/۶/۲۵

آفران: تحولات مصر (99)

۱۳۹۳/۶/۱۸

آفران: تحولات سودان (99)

۱۳۹۳/۶/۱۸

آفران: تحولات مغرب عربی (99)

۱۳۹۳/۶/۱۸

آفران: تحولات لیبی (99)

۱۳۹۳/۶/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (99)

۱۳۹۳/۶/۱۸

آفران: تحولات مصر (98)

۱۳۹۳/۶/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (98)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (98)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات سودان (98)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات لیبی (98)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (97)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات مصر (96)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (97)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات سودان (97)

۱۳۹۳/۶/۱۱

آفران: تحولات سودان (96)

۱۳۹۳/۵/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (96)

۱۳۹۳/۵/۲۸

آفران: تحولات لیبی (96)

۱۳۹۳/۵/۲۸

آفران: تحولات مغرب عربی (96)

۱۳۹۳/۵/۲۸

آفران: تحولات لیبی (95)

۱۳۹۳/۵/۲۷

آفران: تحولات سودان (95)

۱۳۹۳/۵/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (95)

۱۳۹۳/۵/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (95)

۱۳۹۳/۵/۲۷

آفران: تحولات مصر (95)

۱۳۹۳/۵/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (94)

۱۳۹۳/۵/۱۴

آفران: تحولات مصر (94)

۱۳۹۳/۵/۱۴

آفران: تحولات لیبی (94)

۱۳۹۳/۵/۱۴

آفران: تحولات سودان (94)

۱۳۹۳/۵/۱۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (94)

۱۳۹۳/۵/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی (93)

۱۳۹۳/۵/۱۱

آفران: تحولات مصر (93)

۱۳۹۳/۵/۱۱

آفران: تحولات لیبی (93)

۱۳۹۳/۵/۱۱

آفران: تحولات سودان (93)

۱۳۹۳/۵/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (93)

۱۳۹۳/۵/۱۱

آفران: تحولات لیبی (92)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات مصر (92)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (92)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات سودان (92)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات مغرب عربی (92)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات لیبی (91)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات سودان (91)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران : تحولات مغرب عربی (91)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (91)

۱۳۹۳/۵/۵

آفران: تحولات مغرب عربی (90)

۱۳۹۳/۴/۱۸

آفران: تحولات مصر (90)

۱۳۹۳/۴/۱۸

آفران: تحولات لیبی (90)

۱۳۹۳/۴/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (90)

۱۳۹۳/۴/۱۸

آفران: تحولات سودان (90)

۱۳۹۳/۴/۱۸

آفران: تحولات مغرب عربی (89)

۱۳۹۳/۳/۲۱

آفران: تحولات مصر (89)

۱۳۹۳/۳/۲۱

آفران: تحولات لیبی (89)

۱۳۹۳/۳/۲۱

آفران: تحولات سودان (89)

۱۳۹۳/۳/۲۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (89)

۱۳۹۳/۳/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربی (88)

۱۳۹۳/۳/۱۸

آفران: تحولات مصر (88)

۱۳۹۳/۳/۱۸

آفران: تحولات لیبی (88)

۱۳۹۳/۳/۱۸

آفران: تحولات سودان (88)

۱۳۹۳/۳/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (88)

۱۳۹۳/۳/۱۸

آفران: تحولات مغرب عربی (87)

۱۳۹۳/۳/۱۰

آفران: تحولات مصر (87)

۱۳۹۳/۳/۱۰

آفران: تحولات لیبی (87)

۱۳۹۳/۳/۱۰

آفران: تحولات سودان (87)

۱۳۹۳/۳/۱۰

آفران: تحولات آفریقای غیرعربی (87)

۱۳۹۳/۳/۱۰

آفران: تحولات سودان (86)

۱۳۹۳/۲/۳۰

آفران: تحولات آفریقای غیرعربی (86)

۱۳۹۳/۲/۳۰

آفران: تحولات لیبی (86)

۱۳۹۳/۲/۳۰

آفران: تحولات مصر (86)

۱۳۹۳/۲/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی (86)

۱۳۹۳/۲/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی (85)

۱۳۹۳/۲/۲۸

آفران: تحولات مصر (85)

۱۳۹۳/۲/۲۸

آفران: تحولات لیبی (85)

۱۳۹۳/۲/۲۸

آفران: تحولات سودان (85)

۱۳۹۳/۲/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (85)

۱۳۹۳/۲/۲۸

آفران: تحولات مغرب عربی (84)

۱۳۹۳/۲/۱۶

آفران: تحولات مصر (84)

۱۳۹۳/۲/۱۶

آفران: تحولات لیبی (84)

۱۳۹۳/۲/۱۶

آفران: تحولات سودان (84)

۱۳۹۳/۲/۱۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (84)

۱۳۹۳/۲/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (83)

۱۳۹۳/۲/۹

آفران: تحولات مصر (83)

۱۳۹۳/۲/۹

آفران: تحولات لیبی (83)

۱۳۹۳/۲/۹

آفران: تحولات سودان (83)

۱۳۹۳/۲/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (83)

۱۳۹۳/۲/۹

آفران: تحولات مغرب عربی (82)

۱۳۹۳/۲/۲

آفران: تحولات مصر (82)

۱۳۹۳/۲/۲

آفران: تحولات لیبی (82)

۱۳۹۳/۲/۲

آفران: تحولات سودان (82)

۱۳۹۳/۲/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (82)

۱۳۹۳/۲/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (81)

۱۳۹۳/۱/۲۶

آفران: تحولات مصر (81)

۱۳۹۳/۱/۲۶

آفران: تحولات لیبی (81)

۱۳۹۳/۱/۲۶

آفران: تحولات سودان (81)

۱۳۹۳/۱/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (81)

۱۳۹۳/۱/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربی (80)

۱۳۹۳/۱/۱۹

آفران: تحولات مصر (80)

۱۳۹۳/۱/۱۹

آفران: تحولات لیبی (80)

۱۳۹۳/۱/۱۹

آفران: تحولات سودان (80)

۱۳۹۳/۱/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (80)

۱۳۹۳/۱/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (79)

۱۳۹۲/۱۲/۲۵

آفران: تحولات سودان (79)

۱۳۹۲/۱۲/۲۵

آفران: تحولات لیبی (79)

۱۳۹۲/۱۲/۲۵

آفران: تحولات مصر (79)

۱۳۹۲/۱۲/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (79)

۱۳۹۲/۱۲/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (78)

۱۳۹۲/۱۲/۲۱

آفران: تحولات مصر (78)

۱۳۹۲/۱۲/۲۱

آفران: تحولات لیبی (78)

۱۳۹۲/۱۲/۲۱

آفران: تحولات سودان (78)

۱۳۹۲/۱۲/۲۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (78)

۱۳۹۲/۱۲/۲۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (77)

۱۳۹۲/۱۲/۱۷

آفران: تحولات سودان (77)

۱۳۹۲/۱۲/۱۷

آفران: تحولات لیبی (77)

۱۳۹۲/۱۲/۱۷

آفران: تحولات مصر (77)

۱۳۹۲/۱۲/۱۷

آفران: تحولات مغرب عربی (77)

۱۳۹۲/۱۲/۱۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (76)

۱۳۹۲/۱۲/۷

آفران: تحولات سودان (76)

۱۳۹۲/۱۲/۷

آفران: تحولات لیبی (76)

۱۳۹۲/۱۲/۷

آفران: تحولات مصر (76)

۱۳۹۲/۱۲/۷

آفران: تحولات مغرب عربی (76)

۱۳۹۲/۱۲/۷

آفران: تحولات سودان (75)

۱۳۹۲/۱۱/۲۸

آفران: تحولات لیبی (75)

۱۳۹۲/۱۱/۲۸

آفران: تحولات مصر (75)

۱۳۹۲/۱۱/۲۸

آفران: تحولات مغرب عربی (75)

۱۳۹۲/۱۱/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیرعربی (75)

۱۳۹۲/۱۱/۲۸

آفران: تحولات سودان (74)

۱۳۹۲/۱۱/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (74)

۱۳۹۲/۱۱/۲۶

آفران: تحولات مغرب عربي (74)

۱۳۹۲/۱۱/۲۶

آفران: تحولات مصر (74)

۱۳۹۲/۱۱/۲۶

آفران: تحولات لیبی (74)

۱۳۹۲/۱۱/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (73)

۱۳۹۲/۱۱/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربي (73)

۱۳۹۲/۱۱/۱۶

آفران: تحولات مصر (73)

۱۳۹۲/۱۱/۱۶

آفران: تحولات لیبی (73)

۱۳۹۲/۱۱/۱۶

آفران: تحولات سودان (73)

۱۳۹۲/۱۱/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی (72)

۱۳۹۲/۱۱/۱۲

آفران: تحولات مصر (72)

۱۳۹۲/۱۱/۱۲

آفران: تحولات لیبی (72)

۱۳۹۲/۱۱/۱۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (72)

۱۳۹۲/۱۱/۱۲

آفران: تحولات سودان (72)

۱۳۹۲/۱۱/۱۲

آفران: تحولات سودان (71)

۱۳۹۲/۱۱/۱

آفران: تحولات لیبی (71)

۱۳۹۲/۱۱/۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (71)

۱۳۹۲/۱۱/۱

آفران: تحولات مصر (71)

۱۳۹۲/۱۱/۱

آفران: تحولات مغرب عربی (71)

۱۳۹۲/۱۱/۱

آفران: تحولات مغرب عربی(70)

۱۳۹۲/۱۰/۲۴

آفران: تحولات مصر (70)

۱۳۹۲/۱۰/۲۴

آفران: تحولات لیبی (70)

۱۳۹۲/۱۰/۲۴

آفران: تحولات سودان (70)

۱۳۹۲/۱۰/۲۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (70)

۱۳۹۲/۱۰/۲۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (69)

۱۳۹۲/۱۰/۱۸

آفران: تحولات لیبی (69)

۱۳۹۲/۱۰/۱۸

آفران: تحولات مغرب عربی (69)

۱۳۹۲/۱۰/۱۷

آفران: تحولات مصر (69)

۱۳۹۲/۱۰/۱۷

آفران: تحولات سودان (69)

۱۳۹۲/۱۰/۱۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (68)

۱۳۹۲/۱۰/۹

آفران: تحولات سودان (68)

۱۳۹۲/۱۰/۹

آفران: تحولات لیبی (68)

۱۳۹۲/۱۰/۹

آفران: تحولات مصر (68)

۱۳۹۲/۱۰/۹

آفران: تحولات مغرب عربی(68)

۱۳۹۲/۱۰/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (67)

۱۳۹۲/۱۰/۷

آفران: تحولات سودان (67)

۱۳۹۲/۱۰/۷

آفران: تحولات لیبی (67)

۱۳۹۲/۱۰/۷

آفران: تحولات مصر (67)

۱۳۹۲/۱۰/۷

آفران: تحولات مغرب عربی(67)

۱۳۹۲/۱۰/۷

آفران: تحولات مغرب عربی (66)

۱۳۹۲/۹/۲۷

آفران: تحولات مصر (66)

۱۳۹۲/۹/۲۷

آفران: تحولات لیبی (66)

۱۳۹۲/۹/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (66)

۱۳۹۲/۹/۲۷

آفران: تحولات سودان (66)

۱۳۹۲/۹/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (65)

۱۳۹۲/۹/۲۰

آفران: تحولات سودان (65)

۱۳۹۲/۹/۲۰

آفران: تحولات لیبی (65)

۱۳۹۲/۹/۲۰

آفران: تحولات مغرب عربی(65)

۱۳۹۲/۹/۲۰

آفران: تحولات مصر (65)

۱۳۹۲/۹/۲۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (64)

۱۳۹۲/۹/۱۲

آفران: تحولات مغرب عربی (64)

۱۳۹۲/۹/۱۲

آفران: تحولات مصر (64)

۱۳۹۲/۹/۱۲

آفران: تحولات لیبی (64)

۱۳۹۲/۹/۱۲

آفران: تحولات سودان (64)

۱۳۹۲/۹/۱۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (63)

۱۳۹۲/۹/۶

آفران: تحولات مغرب عربی (63)

۱۳۹۲/۹/۶

آفران: تحولات مصر (63)

۱۳۹۲/۹/۶

آفران: تحولات لیبی (63)

۱۳۹۲/۹/۶

آفران: تحولات سودان (63)

۱۳۹۲/۹/۶

آفران: تحولات مغرب عربی (62)

۱۳۹۲/۸/۲۸

آفران: تحولات مصر (62)

۱۳۹۲/۸/۲۸

آفران: تحولات لیبی (62)

۱۳۹۲/۸/۲۸

آفران: تحولات سودان (62)

۱۳۹۲/۸/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (62)

۱۳۹۲/۸/۲۸

نگاه آفران: تحولات مصر 61

۱۳۹۲/۸/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی 61

۱۳۹۲/۸/۲۵

آفران: تحولات لیبی 61

۱۳۹۲/۸/۲۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی 61

۱۳۹۲/۸/۲۵

نگاه آفران: تحولات سودان 61

۱۳۹۲/۸/۲۵

آفران: آفريقاي جنوبي اولين ايستگاه اجلاس كميسيون مشترك دولت تدبير و اميد

۱۳۹۲/۸/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (60)

۱۳۹۲/۸/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی (60)

۱۳۹۲/۸/۱۴

آفران: تحولات مصر (60)

۱۳۹۲/۸/۱۴

آفران: تحولات لیبی (60)

۱۳۹۲/۸/۱۴

آفران: تحولات سودان (60)

۱۳۹۲/۸/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی (59)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات مصر (59)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات لیبی (59)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات سودان (59)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (59)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات مغرب عربی (58)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات مصر (58)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات لیبی (58)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات سودان (58)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (58)

۱۳۹۲/۸/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (57)

۱۳۹۲/۷/۲۳

آفران: تحولات مغرب عربی (57)

۱۳۹۲/۷/۲۳

آفران: تحولات لیبی (57)

۱۳۹۲/۷/۲۳

آفران: تحولات سودان (57)

۱۳۹۲/۷/۲۳

آفران: تحولات مصر (57)

۱۳۹۲/۷/۲۳

نگاه آفران: تحولات مغرب عربی 56

۱۳۹۲/۷/۲۰

نگاه آفران: تحولات مصر 56

۱۳۹۲/۷/۲۰

نگاه آفران: تحولات لیبی 56

۱۳۹۲/۷/۲۰

نگاه آفران: تحولات سودان 56

۱۳۹۲/۷/۲۰

نگاه آفران: تحولات آفریقای غیر عربی 56

۱۳۹۲/۷/۲۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (55)

۱۳۹۲/۷/۹

آفران: تحولات سودان (55)

۱۳۹۲/۷/۹

آفران: تحولات لیبی (55)

۱۳۹۲/۷/۹

آفران: تحولات مصر (55)

۱۳۹۲/۷/۹

آفران: تحولات مغرب عربی (55)

۱۳۹۲/۷/۹

آفران: تحولات مغرب عربی (54)

۱۳۹۲/۷/۱

آفران: تحولات سودان (54)

۱۳۹۲/۷/۱

آفران: تحولات مصر (54)

۱۳۹۲/۷/۱

آفران: تحولات لیبی (54)

۱۳۹۲/۷/۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (54)

۱۳۹۲/۷/۱

آفران: تحولات لیبی (53)

۱۳۹۲/۶/۲۵

آفران: تحولات سودان (53)

۱۳۹۲/۶/۲۵

آفران: تحولات مصر (53)

۱۳۹۲/۶/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (53)

۱۳۹۲/۶/۲۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (53)

۱۳۹۲/۶/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی (52)

۱۳۹۲/۶/۲۰

نگاه آفران: تحولات مصر (52)

۱۳۹۲/۶/۲۰

آفران: تحولات لیبی (52)

۱۳۹۲/۶/۲۰

آفران: تحولات سودان (52)

۱۳۹۲/۶/۲۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (52)

۱۳۹۲/۶/۲۰

آفران: تحولات مغرب عربی (51)

۱۳۹۲/۶/۱۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (51)

۱۳۹۲/۶/۱۳

آفران: تحولات سودان (51)

۱۳۹۲/۶/۱۳

آفران: تحولات لیبی (51)

۱۳۹۲/۶/۱۳

آفران: تحولات مصر (51)

۱۳۹۲/۶/۱۳

آفران: تحولات سودان (50)

۱۳۹۲/۶/۶

آفران: تحولات مصر (50)

۱۳۹۲/۶/۶

آفران: تحولات لیبی (50)

۱۳۹۲/۶/۶

آفران: تحولات مغرب عربی (50)

۱۳۹۲/۶/۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (50)

۱۳۹۲/۶/۶

آفران: تحولات مغرب عربی (49)

۱۳۹۲/۶/۲

آفران: تحولات سودان (49)

۱۳۹۲/۶/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (49)

۱۳۹۲/۶/۲

آفران: تحولات مصر (49)

۱۳۹۲/۶/۲

آفران: تحولات لیبی (49)

۱۳۹۲/۶/۲

آفران: تحولات لیبی (48)

۱۳۹۲/۵/۲۶

آفران: تحولات مصر (48)

۱۳۹۲/۵/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (48)

۱۳۹۲/۵/۲۲

آفران: تحولات مغرب عربی (48)

۱۳۹۲/۵/۲۲

آفران: تحولات سودان (48)

۱۳۹۲/۵/۲۲

آفران: تحولات لیبی (47)

۱۳۹۲/۵/۱۵

آفران: تحولات مصر (47)

۱۳۹۲/۵/۱۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (47)

۱۳۹۲/۵/۱۵

آفران: تحولات مغرب عربی (47)

۱۳۹۲/۵/۱۵

آفران: تحولات سودان (47)

۱۳۹۲/۵/۱۵

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (46)

۱۳۹۲/۵/۱۳

آفران: تحولات سودان (46)

۱۳۹۲/۵/۱۳

آفران: تحولات لیبی (46)

۱۳۹۲/۵/۱۳

آفران: تحولات مصر (46)

۱۳۹۲/۵/۱۳

آفران: تحولات مغرب عربی (46)

۱۳۹۲/۵/۱۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (45)

۱۳۹۲/۵/۶

آفران: تحولات سودان (45)

۱۳۹۲/۵/۶

آفران: تحولات لیبی (45)

۱۳۹۲/۵/۶

آفران: تحولات مصر (45)

۱۳۹۲/۵/۶

آفران: تحولات مغرب عربی (45)

۱۳۹۲/۵/۶

آفران: تحولات مصر (44)

۱۳۹۲/۴/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی (44)

۱۳۹۲/۴/۳۰

آفران: تحولات لیبی (44)

۱۳۹۲/۴/۳۰

آفران: تحولات سودان (44)

۱۳۹۲/۴/۳۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (44)

۱۳۹۲/۴/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی (43)

۱۳۹۲/۴/۱۸

آفران: تحولات مصر (43)

۱۳۹۲/۴/۱۸

آفران: تحولات لیبی (43)

۱۳۹۲/۴/۱۸

آفران: تحولات سودان (43)

۱۳۹۲/۴/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (43)

۱۳۹۲/۴/۱۸

آفران: گزارش تحليلي بر سفر رئيس جمهور ايالات متحده آمريكا به آفريقا

۱۳۹۲/۴/۱۶

آفران: تحولات لیبی (42)

۱۳۹۲/۴/۴

آفران: تحولات مغرب عربی (42)

۱۳۹۲/۴/۴

آفران: تحولات مصر (42)

۱۳۹۲/۴/۴

آفران: تحولات سودان (42)

۱۳۹۲/۴/۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (42)

۱۳۹۲/۴/۴

آفران: تحولات مصر (41)

۱۳۹۲/۴/۲

آفران: تحولات مغرب عربی (41)

۱۳۹۲/۴/۲

آفران: تحولات لیبی (41)

۱۳۹۲/۴/۲

آفران: تحولات سودان (41)

۱۳۹۲/۴/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (41)

۱۳۹۲/۴/۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (40)

۱۳۹۲/۳/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربی (40)

۱۳۹۲/۳/۲۱

آفران: تحولات مصر (40)

۱۳۹۲/۳/۲۱

آفران: تحولات لیبی (40)

۱۳۹۲/۳/۲۱

آفران: تحولات سودان (40)

۱۳۹۲/۳/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربی (39)

۱۳۹۲/۳/۲۰

آفران: تحولات مصر (39)

۱۳۹۲/۳/۲۰

آفران: تحولات لیبی (39)

۱۳۹۲/۳/۲۰

آفران: تحولات سودان (39)

۱۳۹۲/۳/۲۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (39)

۱۳۹۲/۳/۲۰

آفران: تحولات لیبی (38)

۱۳۹۲/۳/۱۱

آفران: تحولات سودان (38)

۱۳۹۲/۳/۱۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (38)

۱۳۹۲/۳/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (38)

۱۳۹۲/۳/۱۱

آفران: تحولات مصر (38)

۱۳۹۲/۳/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (37)

۱۳۹۲/۳/۶

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (37)

۱۳۹۲/۳/۴

آفران: تحولات سودان (37)

۱۳۹۲/۳/۴

آفران: تحولات لیبی (37)

۱۳۹۲/۳/۴

آفران: تحولات مصر (37)

۱۳۹۲/۳/۴

آفران: تحولات مصر (36)

۱۳۹۲/۲/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (36)

۱۳۹۲/۲/۲۸

آفران: تحولات سودان (36)

۱۳۹۲/۲/۲۸

آفران: تحولات لیبی (36)

۱۳۹۲/۲/۲۸

آفران: تحولات مغرب عربی (36)

۱۳۹۲/۲/۲۸

آفران: تحولات سودان (35)

۱۳۹۲/۲/۲۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي (35)

۱۳۹۲/۲/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربي (35)

۱۳۹۲/۲/۲۱

آفران: تحولات مصر (35)

۱۳۹۲/۲/۲۱

آفران: تحولات ليبي (35)

۱۳۹۲/۲/۲۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (34)

۱۳۹۲/۲/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی(34)

۱۳۹۲/۲/۱۱

آفران: تحولات مصر (34)

۱۳۹۲/۲/۱۱

آفران: تحولات لیبی (34)

۱۳۹۲/۲/۱۱

آفران: تحولات سودان (34)

۱۳۹۲/۲/۱۱

آفران: تحولات ليبي (33)

۱۳۹۲/۲/۷

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي (33)

۱۳۹۲/۲/۷

آفران: تحولات مصر (33)

۱۳۹۲/۲/۷

آفران: تحولات سودان (33)

۱۳۹۲/۲/۷

آفران: تحولات مغرب عربي (33)

۱۳۹۲/۲/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (32)

۱۳۹۲/۱/۳۱

آفران: تحولات مغرب عربی (32)

۱۳۹۲/۱/۲۸

آفران: تحولات لیبی (32)

۱۳۹۲/۱/۲۸

آفران: تحولات مصر(32)

۱۳۹۲/۱/۲۸

آفران: تحولات سودان (32)

۱۳۹۲/۱/۲۸

آفران: تحولات سودان (31)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات مغرب عربی (31)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات مصر (31)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات لیبی (31)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (31)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات مغرب عربی (29)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات لیبی (29)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (29)

۱۳۹۲/۱/۲۰

آفران: کودتا در آفریقای مرکزی

۱۳۹۲/۱/۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (28)

۱۳۹۱/۱۲/۲۲

آفران: تحولات مغرب عربی (28)

۱۳۹۱/۱۲/۲۲

آفران: تحولات لیبی (28)

۱۳۹۱/۱۲/۲۲

آفران: تحولات سودان (28)

۱۳۹۱/۱۲/۲۲

آفران: تحولات مصر (28)

۱۳۹۱/۱۲/۲۲

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (27)

۱۳۹۱/۱۲/۱۹

آفران: تحولات لیبی (27)

۱۳۹۱/۱۲/۱۹

آفران: تحولات مصر (27)

۱۳۹۱/۱۲/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (26)

۱۳۹۱/۱۲/۹

آفران: تحولات مغرب عربی (26)

۱۳۹۱/۱۲/۹

آفران: تحولات لیبی (26)

۱۳۹۱/۱۲/۹

آفران: تحولات مصر (26)

۱۳۹۱/۱۲/۹

آفران: تحولات لیبی (25)

۱۳۹۱/۱۲/۱

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (25)

۱۳۹۱/۱۲/۱

آفران: تحولات مصر (25)

۱۳۹۱/۱۱/۳۰

آفران: تحولات سودان (25)

۱۳۹۱/۱۱/۳۰

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی (24)

۱۳۹۱/۱۱/۳۰

آفران: تحولات لیبی (24)

۱۳۹۱/۱۱/۳۰

آفران: تحولات مصر (24)

۱۳۹۱/۱۱/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی (23)

۱۳۹۱/۱۱/۲۱

آفران: تحولات لیبی (23)

۱۳۹۱/۱۱/۲۱

آفران: تحولات مصر (23)

۱۳۹۱/۱۱/۲۱

آفران: تحولات سودان (23)

۱۳۹۱/۱۱/۱۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی(23)

۱۳۹۱/۱۱/۱۸

آفران: تحولات مصر (22)

۱۳۹۱/۱۱/۱۴

آفران: تحولات ليبي (22)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

آفران: تحولات سودان (22)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

تحولات مغرب عربي (22)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

تحولات آفریقای غیر عربی (22)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

آفران: تحولات سودان (21)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

آفران: تحولات مصر (21)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي (21)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

آفران: تحولات ليبي (21)

۱۳۹۱/۱۱/۱۱

آفران: تحولات مغرب عربی (20)

۱۳۹۱/۱۰/۲۷

آفران: تحولات لیبی (20)

۱۳۹۱/۱۰/۲۷

آفران: تحولات سودان (20)

۱۳۹۱/۱۰/۲۷

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی(20)

۱۳۹۱/۱۰/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی (19)

۱۳۹۱/۱۰/۱۹

آفران: تحولات لیبی (19)

۱۳۹۱/۱۰/۱۹

آفران: تحولات مصر (19)

۱۳۹۱/۱۰/۱۹

آفران: تحولات سودان (19)

۱۳۹۱/۱۰/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی(19)

۱۳۹۱/۱۰/۱۹

آفران: تحولات مغرب عربی (18)

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

آفران: تحولات لیبی (18)

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

آفران: تحولات مصر (18)

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

آفران: تحولات سودان (18)

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی(18)

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی(17)

۱۳۹۱/۱۰/۴

آفران: تحولات مغرب عربی(17)

۱۳۹۱/۱۰/۴

آفران: تحولات لیبی(17)

۱۳۹۱/۱۰/۴

آفران: تحولات مصر (17)

۱۳۹۱/۱۰/۴

آفران: تحولات سودان (17)

۱۳۹۱/۱۰/۴

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی(16)

۱۳۹۱/۹/۲۹

آفران: تحولات سودان (16)

۱۳۹۱/۹/۲۹

آفران: تحولات مغرب عربی(16)

۱۳۹۱/۹/۲۹

آفران: تحولات لیبی (16)

۱۳۹۱/۹/۲۹

آفران: تحولات مصر (16)

۱۳۹۱/۹/۲۹

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۹/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی

۱۳۹۱/۹/۱۹

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۹/۱۹

آفران: تحولات مصر

۱۳۹۱/۹/۱۹

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۹/۱۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی

۱۳۹۱/۹/۵

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۸/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی

۱۳۹۱/۸/۲۸

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۸/۲۸

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۸/۲۸

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۸/۲۸

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی

۱۳۹۱/۸/۲۱

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۸/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۸/۲۱

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۸/۲۱

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۸/۱۴

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۸/۱۴

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۸/۱۴

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۸/۹

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۸/۹

آفران: تحولات آفریقای غیر عربی

۱۳۹۱/۸/۹

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۸/۹

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۷/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۷/۳۰

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۷/۳۰

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۷/۳۰

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۷/۲۴

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۷/۲۴

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۷/۲۴

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۷/۲۴

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۷/۱۶

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۷/۱۶

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۷/۱۶

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۷/۱۶

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۷/۱۱

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۷/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۷/۱۰

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۷/۱۰

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۷/۳

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۷/۳

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۷/۳

آفران:تحولات مصر

۱۳۹۱/۷/۱

آفران:حسن الشیخ محمود رئیس جمهور جدید سومالی

۱۳۹۱/۶/۲۷

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۶/۲۶

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۶/۲۶

آفران: تحولات مصر

۱۳۹۱/۶/۲۶

آفران: تحولات آفریقای غیرعربی

۱۳۹۱/۶/۲۶

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۶/۲۶

دیدگاه اسلام گرایان درباره آینده قبطی ها در مصر

۱۳۹۱/۶/۲۵

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۶/۱۹

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۶/۱۹

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۶/۱۹

تحولات آفریقای غیر عربی

۱۳۹۱/۶/۱۹

آفران: تحولات مصر

۱۳۹۱/۶/۱۹

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۶/۱۲

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۶/۷

آفران: تحولات مصر

۱۳۹۱/۶/۷

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۶/۷

آفران: تحولات سودان

۱۳۹۱/۶/۷

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۶/۶

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۶/۶

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۶/۱

آفران: تحولات لیبی

۱۳۹۱/۶/۱

آفران: تحولات مغرب عربی

۱۳۹۱/۶/۱

آفران: تحولات مصر

۱۳۹۱/۶/۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۸

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۸

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۷

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۶

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۶

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۵

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۵

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۴

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱۰

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۹

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۹

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۸

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۸

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۷

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۴

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۳

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۵/۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۵/۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۳۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۳۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۸

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۸

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۷

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۶

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۶

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۵

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۵

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۲۰

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۲۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۹

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۹

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۸

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۸

آفران: انتخابات كشور ليبي

۱۳۹۱/۴/۱۸

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۷

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۴

آفران: آفریقا از دیدگاه مقام معظم رهبری (5)

۱۳۹۱/۴/۱۴

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۳

آفران: عملکرد حزب اسلامی النهضة پس از انقلاب تونس

۱۳۹۱/۴/۱۳

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۲

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۲

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۱۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۱۰

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۶

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۶

آفران: آفریقا از دیدگاه مقام معظم رهبری (4)

۱۳۹۱/۴/۶

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۵

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۵

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۴

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۴/۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۴/۳

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۳/۳۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۳۱

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۳/۳۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۳۰

آفران: تحولات آفريقاي غير عربي

۱۳۹۱/۳/۲۸

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۸

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۷

آفران: آفریقا از دیدگاه مقام معظم رهبری (3)

۱۳۹۱/۳/۲۴

انتخابات ریاست جمهوری مصر (2012)

۱۳۹۱/۳/۲۴

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۴

آفران: عواقب پیروزی "احمدشفیق" در انتخابات

۱۳۹۱/۳/۲۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۳

آفران: آفریقا از دیدگاه مقام معظم رهبری (2)

۱۳۹۱/۳/۲۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۲

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۱

آفران: میزان موفقیت اخوان المسلمین در بازیابی پایگاه مردمی خود

۱۳۹۱/۳/۲۱

آفران: آفریقا از دیدگاه مقام معظم رهبری (1)

۱۳۹۱/۳/۲۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲۰

آفران: حکم دادگاه مبارک به نفع نامزد اخوان تمام شد

۱۳۹۱/۳/۲۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۱۷

آفران: بروز اعتراضات در مصر و نشانه رفتن نامزدی نخست وزیر مبارک

۱۳۹۱/۳/۱۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۱۶

آفران:نظرات موافقان و مخالفان مرسی

۱۳۹۱/۳/۱۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۱۳

آفران: وجوب توافق بین اخوان و نیروهای انقلابی علیه احمد شفیق

۱۳۹۱/۳/۱۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۱۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۹

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۸

مصر و تهدیدات عمر سلیمان

۱۳۹۱/۳/۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۷

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۶

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۳

آفران: انتخابات مصر صحنه پراکندگی آراء میان دو مجموعه اسلام گرا و مدنی

۱۳۹۱/۳/۳

آفران: بررسی و تحلیل آخرین وضعیت انتخابات ریاست جمهوری مصر

۱۳۹۱/۳/۳

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۲

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۳/۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۲/۳۱

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۲/۳۰

آفران: شعارهای انتخاباتی برخی نامزدهای برجسته انتخابات ریاست جمهوری مصر

۱۳۹۱/۲/۳۰

آفران: تحولات آفريقاي عربي

۱۳۹۱/۲/۲۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.25

۱۳۹۱/۲/۲۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.24

۱۳۹۱/۲/۲۴

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.23

۱۳۹۱/۲/۲۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.20

۱۳۹۱/۲/۲۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.19

۱۳۹۱/۲/۱۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.18

۱۳۹۱/۲/۱۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.17

۱۳۹۱/۲/۱۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.16

۱۳۹۱/۲/۱۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.13

۱۳۹۱/۲/۱۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.12

۱۳۹۱/۲/۱۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.11

۱۳۹۱/۲/۱۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.10

۱۳۹۱/۲/۱۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.09

۱۳۹۱/۲/۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.05

۱۳۹۱/۲/۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.04

۱۳۹۱/۲/۴

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.03

۱۳۹۱/۲/۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.02.02

۱۳۹۱/۲/۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.30

۱۳۹۱/۱/۳۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.29

۱۳۹۱/۱/۲۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.28

۱۳۹۱/۱/۲۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.27

۱۳۹۱/۱/۲۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.26

۱۳۹۱/۱/۲۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.23

۱۳۹۱/۱/۲۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.22

۱۳۹۱/۱/۲۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.21

۱۳۹۱/۱/۲۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.20

۱۳۹۱/۱/۲۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.19

۱۳۹۱/۱/۱۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.16

۱۳۹۱/۱/۱۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.15

۱۳۹۱/۱/۱۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.14

۱۳۹۱/۱/۱۴

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.07

۱۳۹۱/۱/۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 91.01.06

۱۳۹۱/۱/۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.21

۱۳۹۰/۱۲/۲۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.20

۱۳۹۰/۱۲/۲۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.17

۱۳۹۰/۱۲/۱۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.16

۱۳۹۰/۱۲/۱۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.15

۱۳۹۰/۱۲/۱۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.13

۱۳۹۰/۱۲/۱۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.10

۱۳۹۰/۱۲/۱۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.09

۱۳۹۰/۱۲/۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.08

۱۳۹۰/۱۲/۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.07

۱۳۹۰/۱۲/۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.06

۱۳۹۰/۱۲/۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.03

۱۳۹۰/۱۲/۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.02

۱۳۹۰/۱۲/۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.12.01

۱۳۹۰/۱۲/۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.30

۱۳۹۰/۱۱/۳۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.29

۱۳۹۰/۱۱/۲۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.11.19

۱۳۹۰/۱۱/۱۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.17

۱۳۹۰/۱۱/۱۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.16

۱۳۹۰/۱۱/۱۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.10

۱۳۹۰/۱۱/۱۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.09

۱۳۹۰/۱۱/۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.08

۱۳۹۰/۱۱/۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.11.05

۱۳۹۰/۱۱/۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.28

۱۳۹۰/۱۰/۲۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.27

۱۳۹۰/۱۰/۲۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.26

۱۳۹۰/۱۰/۲۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.25

۱۳۹۰/۱۰/۲۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.21

۱۳۹۰/۱۰/۲۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.19

۱۳۹۰/۱۰/۱۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.18

۱۳۹۰/۱۰/۱۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.17

۱۳۹۰/۱۰/۱۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.14

۱۳۹۰/۱۰/۱۴

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.13

۱۳۹۰/۱۰/۱۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.12

۱۳۹۰/۱۰/۱۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.11

۱۳۹۰/۱۰/۱۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.10

۱۳۹۰/۱۰/۱۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.06

۱۳۹۰/۱۰/۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.05

۱۳۹۰/۱۰/۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.10.03

۱۳۹۰/۱۰/۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.29

۱۳۹۰/۹/۲۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.28

۱۳۹۰/۹/۲۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.27

۱۳۹۰/۹/۲۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.26

۱۳۹۰/۹/۲۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.23

۱۳۹۰/۹/۲۳

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.22

۱۳۹۰/۹/۲۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.21

۱۳۹۰/۹/۲۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.20

۱۳۹۰/۹/۲۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.19

۱۳۹۰/۹/۱۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.12

۱۳۹۰/۹/۱۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.09

۱۳۹۰/۹/۹

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.08

۱۳۹۰/۹/۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.07

۱۳۹۰/۹/۷

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.06

۱۳۹۰/۹/۶

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.05

۱۳۹۰/۹/۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.02

۱۳۹۰/۹/۲

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.09.01

۱۳۹۰/۹/۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.08.28

۱۳۹۰/۸/۲۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.08.25

۱۳۹۰/۸/۲۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.08.14

۱۳۹۰/۸/۱۴

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.08.11

۱۳۹۰/۸/۱۱

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.08.10

۱۳۹۰/۸/۱۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.08.08

۱۳۹۰/۸/۸

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.08.03

۱۳۹۰/۸/۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.08.02

۱۳۹۰/۸/۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.27

۱۳۹۰/۷/۲۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.26

۱۳۹۰/۷/۲۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.25

۱۳۹۰/۷/۲۵

آفران: تحولات شمال آفريقا - 24 .7 .90

۱۳۹۰/۷/۲۴

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.18

۱۳۹۰/۷/۱۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.17

۱۳۹۰/۷/۱۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.16

۱۳۹۰/۷/۱۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.12

۱۳۹۰/۷/۱۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.09

۱۳۹۰/۷/۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.06

۱۳۹۰/۷/۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.05

۱۳۹۰/۷/۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.07.03

۱۳۹۰/۷/۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.30

۱۳۹۰/۶/۳۰

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.28

۱۳۹۰/۶/۲۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.27

۱۳۹۰/۶/۲۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.26

۱۳۹۰/۶/۲۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.22

۱۳۹۰/۶/۲۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.20

۱۳۹۰/۶/۲۰

آفران: تحولات شمال آفريقا - 90.06.19

۱۳۹۰/۶/۱۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.16

۱۳۹۰/۶/۱۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.15

۱۳۹۰/۶/۱۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.14

۱۳۹۰/۶/۱۴

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.13

۱۳۹۰/۶/۱۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.12

۱۳۹۰/۶/۱۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.08

۱۳۹۰/۶/۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.07

۱۳۹۰/۶/۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.06

۱۳۹۰/۶/۶

آفریقا در هفته ای که گذشت (900527 الی 900602)

۱۳۹۰/۶/۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.05

۱۳۹۰/۶/۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.02

۱۳۹۰/۶/۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.06.01

۱۳۹۰/۶/۱

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.30

۱۳۹۰/۵/۳۰

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.29

۱۳۹۰/۵/۲۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.24

۱۳۹۰/۵/۲۴

آفران: انقلابیون لیبی در مقابل یک آزمون سخت

۱۳۹۰/۵/۲۳

آفریقا در هفته ای که گذشت (900513 الی 900519)

۱۳۹۰/۵/۲۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.23

۱۳۹۰/۵/۲۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.22

۱۳۹۰/۵/۲۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.19

۱۳۹۰/۵/۱۹

آفران: صحنه جنگ لیبی پس از آغاز ماه رمضان

۱۳۹۰/۵/۱۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.18

۱۳۹۰/۵/۱۸

آفران: محاکمه حسنی مبارک ؛ واکنش ها و پیامدها

۱۳۹۰/۵/۱۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.17

۱۳۹۰/۵/۱۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.16

۱۳۹۰/۵/۱۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.15

۱۳۹۰/۵/۱۵

آفریقا در هفته ای که گذشت (900506 الی 900512)

۱۳۹۰/۵/۱۵

آفران: تحولات شمال آفر یقا - 90.05.12

۱۳۹۰/۵/۱۲

آفران: آفريقاي شرقي؛ اهميت استراتژيك و افق هاي پيش رو

۱۳۹۰/۵/۱۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.11

۱۳۹۰/۵/۱۱

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.10

۱۳۹۰/۵/۱۰

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.09

۱۳۹۰/۵/۹

آفران: قانون اساسی مراکش

۱۳۹۰/۵/۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.08

۱۳۹۰/۵/۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.05

۱۳۹۰/۵/۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.04

۱۳۹۰/۵/۴

آفران: مصر در تب و تاب انقلاب (2)

۱۳۹۰/۵/۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.03

۱۳۹۰/۵/۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.02

۱۳۹۰/۵/۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.05.01

۱۳۹۰/۵/۱

آفران: مصر در تب و تاب انقلاب (1)

۱۳۹۰/۵/۱

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.29

۱۳۹۰/۴/۲۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.28

۱۳۹۰/۴/۲۸

آفران: دموکراسی در آفریقا

۱۳۹۰/۴/۲۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.27

۱۳۹۰/۴/۲۷

آفریقا در هفته ای که گذشت (900416 الی 900422)

۱۳۹۰/۴/۲۷

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.25

۱۳۹۰/۴/۲۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.22

۱۳۹۰/۴/۲۲

آفران: مراکش، تاریخ و جغرافیا

۱۳۹۰/۴/۱۹

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.19

۱۳۹۰/۴/۱۹

آفران: موریتانی پس از انقلاب های عربی

۱۳۹۰/۴/۱۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.18

۱۳۹۰/۴/۱۸

آفریقا در هفته ای که گذشت (900409 الی 900415)

۱۳۹۰/۴/۱۸

آفران: مراکش پس از همه پرسی

۱۳۹۰/۴/۱۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.15

۱۳۹۰/۴/۱۵

آفران: سرمایه گذاری در آفریقا تا پنج سال آینده (پایانی)

۱۳۹۰/۴/۱۴

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.14

۱۳۹۰/۴/۱۴

آفران: سرمایه گذاری در آفریقا تا پنج سال آینده (2)

۱۳۹۰/۴/۱۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.13

۱۳۹۰/۴/۱۳

آفران: سرمایه گذاری در آفریقا تا پنج سال آینده (1)

۱۳۹۰/۴/۱۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.12

۱۳۹۰/۴/۱۲

آفران: دلیل حمایت آمریکا از انقلابیون و سازمان های مصری

۱۳۹۰/۴/۱۱

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.11

۱۳۹۰/۴/۱۱

آفریقا در هفته ای که گذشت (900402 الی 900408)

۱۳۹۰/۴/۱۱

آفران: تاثير عوامل اقتصادي بر انقلاب ليبي

۱۳۹۰/۴/۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.08

۱۳۹۰/۴/۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.07

۱۳۹۰/۴/۷

آفران: نشانه های “همه پرسی نظامی" درباره رئیس جمهور آینده مصر

۱۳۹۰/۴/۶

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.06

۱۳۹۰/۴/۶

آفران: عدم تناسب نقش و حقوق زنان در افریقا

۱۳۹۰/۴/۵

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.05

۱۳۹۰/۴/۵

آفران: گزينه هايي دشوار سياست مصر در قبال انقلاب ليبي

۱۳۹۰/۴/۴

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.04

۱۳۹۰/۴/۴

آفریقا در هفته ای که گذشت (900326 الی 900401)

۱۳۹۰/۴/۴

آفران: بروز اختلاف در صفوف انقلابیون لیبی

۱۳۹۰/۴/۲

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.04.01

۱۳۹۰/۴/۱

آفران: تغییر پشت درب‌های الجزایر و مغرب پس از لیبی

۱۳۹۰/۴/۱

آفران: اصلاحات در قانون اساسی مراکش

۱۳۹۰/۳/۳۱

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.31

۱۳۹۰/۳/۳۱

آفران: مصادره انقلاب مصر

۱۳۹۰/۳/۳۰

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.30

۱۳۹۰/۳/۳۰

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.29

۱۳۹۰/۳/۲۹

آفران: صف بندی احزاب تونسی برای انتخابات آینده

۱۳۹۰/۳/۲۹

آفریقا در هفته ای که گذشت (900319 الی 900325)

۱۳۹۰/۳/۲۹

آفران: آخرین تحولات سودان

۱۳۹۰/۳/۲۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.28

۱۳۹۰/۳/۲۸

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.25

۱۳۹۰/۳/۲۵

آفران: اعطاي وام به مصر و ربودن انقلاب

۱۳۹۰/۳/۲۵

آفران: بازیگران منطقه ای؛ تلاش برای مدیریت انقلاب مصر

۱۳۹۰/۳/۲۴

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.24

۱۳۹۰/۳/۲۴

آفران: انقلاب هاي عربي و سياست هاي آمريكا در قبال ايران

۱۳۹۰/۳/۲۳

آفران: اختاپوس جاسوسی اسرائیل در تونس و مصر

۱۳۹۰/۳/۲۳

آفران: تحولات شمال آفریقا - 90.03.23

۱۳۹۰/۳/۲۳

آفریقا در هفته ای که گذشت (900311 الی 900318)

۱۳۹۰/۳/۲۱

آفران: بررسی نتایج انتخابات شهرداری ها در آفریقای جنوبی

۱۳۹۰/۳/۹

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی بنین

۱۳۹۰/۱/۲۸

انتخابات 2011 نیجریه

۱۳۹۰/۱/۲۷

آفریقا در هفته ای که گذشت (891205 الی 891211)

۱۳۸۹/۱۲/۱۴

آفریقا در هفته ای که گذشت (891114 الی 891120)

۱۳۸۹/۱۱/۲۳

آفریقا در هفته ای که گذشت (891030 الی 891106)

۱۳۸۹/۱۱/۶

آفريقا در هفته اي كه گذشت (891023 الي 891029)

۱۳۸۹/۱۱/۳

آفريقا در هفته اي كه گذشت (891016 الي 891022)

۱۳۸۹/۱۰/۲۵

آفريقا در هفته اي كه گذشت (891009 الي 891015)

۱۳۸۹/۱۰/۱۵

آفريقا در هفته اي كه گذشت (891002 الي 891008)

۱۳۸۹/۱۰/۱۱

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890925 الي 891001)

۱۳۸۹/۱۰/۴

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890918 الي 890924)

۱۳۸۹/۹/۲۹

تقويم انتخابات سال 2011 ميلادي در آفريقا

۱۳۸۹/۹/۲۷

ماداگاسكار قانون اساسي 17 نوامبر 2010

۱۳۸۹/۹/۲۳

زيمبابوه ریاست جمهوری می 2011

۱۳۸۹/۹/۲۳

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890911 الي 890917)

۱۳۸۹/۹/۲۰

ساحل عاج ریاست جمهوری 31 اکتبر 2010

۱۳۸۹/۹/۱۸

تانزانيا و زنگبار رياست جمهوري و پارلماني

۱۳۸۹/۹/۱۷

مصر قوه مقننه 28 نوامبر 2010

۱۳۸۹/۹/۱۷

اوگاندا رياست جمهوري و پارلماني 18 فوریه 2011

۱۳۸۹/۹/۱۶

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890813 الي 890813)

۱۳۸۹/۸/۲۳

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890729 الي 890805)

۱۳۸۹/۸/۸

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890722 الي 890728)

۱۳۸۹/۸/۱

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890715 الي 890721)

۱۳۸۹/۷/۲۴

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890708 الي 890714)

۱۳۸۹/۷/۱۷

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890625 الي 890701)

۱۳۸۹/۷/۳

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890618 الي 890624)

۱۳۸۹/۶/۲۷

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890611 الي 890617)

۱۳۸۹/۶/۲۱

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890604 الي 890610)

۱۳۸۹/۶/۱۳

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890528 الي 890603)

۱۳۸۹/۶/۶

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890521 الي 890527)

۱۳۸۹/۵/۳۰

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890514 الي 890520)

۱۳۸۹/۵/۲۳

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890507 الي 890513)

۱۳۸۹/۵/۱۶

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890431 الي 890506)

۱۳۸۹/۵/۹

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890424 الي 890430)

۱۳۸۹/۵/۲

آفريقا در هفته اي كه گذشت (890417 الي 890423)

۱۳۸۹/۴/۲۶