(1) 2 »
سيشل

مجمع الجزایر سیشل که اخیرا مجوز اقامت یک ساله به داماد فراری دیکتاتور مخلوع تونس داده است با استرداد وی به تونس مخالفت کرد.


ادامه | 1513 کلمه در ادامه متن
سيشل

دولت مجمع الجزایر سیشل اعلام کرد که این کشور به صخر الماطری ، یکی از دامادهای زین العابدین بن علی دیکتاتور مخلوع تونس و خانواده وی مجوز اقامت یک ساله داده است.


ادامه | 2827 کلمه در ادامه متن
سيشل

واحد مرکزی خبر / حزب حاکم سیشل در انتخابات پارلمانی زودهنگام که از سوی مخالفان تحریم شده بود، همه کرسی های پارلمان را از آن خود کرد.


ادامه | 1384 کلمه در ادامه متن
سيشل

واحد مرکزی خبر / حزب حاکم سیشل در انتخابات پارلمانی زودهنگام که از سوی مخالفان تحریم شده بود، همه کرسی های پارلمان را از آن خود کرد.


ادامه | 1345 کلمه در ادامه متن
سيشل

واحد مرکزی خبر/ انتخابات پارلمانی در سه جزیره اصلی مجمع الجزایر سیشل روز شنبه با مشارکت ضعیف مردم روبرو شد چرا که احزاب جناح مخالف این انتخابات را تحریم کرده بودند.


ادامه | 4082 کلمه در ادامه متن
سيشل

ایرنا-نظاميان اسپانيايي به منظور حفاظت ازكشتي هاي ماهيگيري اين كشور دربرابرحمله هاي دزدان دريايي، نظاميان جمهوري 'سيشل'، جزيره واقع در اقيانوس هند را آموزش خواهند داد.


ادامه | 1479 کلمه در ادامه متن
سيشل

واحد مرکزی خبر/ رئیس جمهور جزایر سیشل در انتخابات ریاست جمهوری کشورش بار دیگر به پیروزی رسید و در سمت خود ابقا شد.


ادامه | 707 کلمه در ادامه متن
سيشل

واحد مرکزی خبر/ جیمز میشل رئیس جمهوری سیشل شنبه در آخرین روز انتخابات ریاست جمهوری در این مجمع الجزایر اقیانوس هند اعلام کرد درباره انتخاب دوباره خود در همان دور اول انتخابات اطمینان دارد.


ادامه | 1584 کلمه در ادامه متن
سيشل

واحد مرکزی خبر/ساکنان سه جزیره اصلی کشور سیشل در سومین و آخرین روز انتخابات ریاست جمهوری این کشور امروز شنبه به پای صندوقهای رای رفتند.


ادامه | 1816 کلمه در ادامه متن
سيشل

خبر آنلاین - 70 هزار واجد شرایط رای دادن در مجمع الجزایر کوچک سیشل در اقیانوس هند، برای انتخاب رییس جمهوری خود پای صندوق های رای می روند.


ادامه | 1676 کلمه در ادامه متن
سيشل

کنفرانس منطقه ای کشورهای جزیره ای آفریقا و حوزه اقیانوس هند اواخر سال دو هزار و یازده در جزایر سیشل برگزار خواهد شد.


ادامه | 1654 کلمه در ادامه متن
سيشل

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تایید کرد دزدان دریایی اوایل هفته یک کشتی باری آلمانی را در شمال جزیره سیشل ربودند.


ادامه | 1232 کلمه در ادامه متن
سيشل

جیمز میچل رئیس جمهور مجمع الجزایر سیشل از جامعه بین المللی خواست تلاش ها و اقدامات مشترکی را به منظور مبارزه با دزدی دریایی صورت دهد.


ادامه | 2796 کلمه در ادامه متن
سيشل

واتیکان روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیکهای جهان صبح امروز با جیمز میچل رئیس جمهور سیشل دیدار کرد.


ادامه | 952 کلمه در ادامه متن
سيشل

دولت اسپانیا روز سه شنبه از امضای دو قرارداد همکاری با سیشل در زمینه مبارزه با راهزنی دریایی خبر داد.


ادامه | 813 کلمه در ادامه متن
سيشل

اساسنامه ديوان كيفري بين الملل براي سيشل از ابتداي نوامبر سال جاري ميلادي اجرايي شده و جمع كشورهاي عضو اين ديوان به 112 كشور افزايش خواهد يافت.


ادامه | 788 کلمه در ادامه متن
سيشل

جیمز میشل رئیس جمهوری سیشل جمعه صبح از سازمان های منطقه ای آفریقایی مانند کومسا( اتحادیه بازار مشترک جنوب و شرق آفریقا) و سادک( جامعه توسعه اقتصادی جنوب آفریقا) خواست تا کشورهای جزیره ای آفریقا را در زمان تصمیم گیری درباره طرح ها و تامین اعتبار آنها بهتر در نظر بگیرند.


ادامه | 1462 کلمه در ادامه متن
سيشل

رسانه های سیشل جمعه گزارش دادند آلمان هفته گذشته حمایت فنی خود را به ارزش چهار صد هزار دلار برای مشارکت در تلاش های دولت سیشل در مبارزه با راهزنی دریایی اعطا کرد.


ادامه | 980 کلمه در ادامه متن
سيشل

براساس بیانیه ای که دولت مجمع الجزایر سیشل پنجشنبه منتشر کرد، امارات عربی متحده و این کشور توافقنامه ای پانزده میلیون دلاری برای کمک به این مجمع الجزایر اقیانوس هند به منظور مبارزه با راهزنی دریایی امضا کردند.


ادامه | 2247 کلمه در ادامه متن
سيشل

نیروی دریایی مبارزه با راهزنی دریایی اتحادیه اروپا " اتالانتا" یکشنبه اعلام کرد مرزبانان دریایی سیشلی دو شناور تهاجمی مورد استفاده نه تن از راهزنان دریایی را در شمال شرقی سیشل منهدم کردند.


ادامه | 2095 کلمه در ادامه متن
سيشل

سازمان مسئول امور مديريت و توسعه بخش گردشگري مجمع الجزاير سيشل شنبه گذشته طرح اقدام خود را براي پنج سال اينده اعلام کرد.


ادامه | 1534 کلمه در ادامه متن
سيشل

دولت امارات با کشور سيشل قرار داد همکاري نظامي دو جانبه امضا کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاري دولتي امارات (وام)، اين قرارداد که از سوي شيخ "عبدالله بن زايد آل نهيان " وزير خارجه امارات و "وگل مورگان" وزير ارتباطات سيشل امضا شده بر آموزش نظامي و دفاعي بين دو کشور تاکيد دارد.
همچنين توسعه همکاريهاي امنيتي و عمليات حفظ صلح و مبارزه با دزدان دريايي از ديگر موارد اين قرار داد همکاري نظامي بين امارات و سيشل است.
جمهوري سيشل کشوري جزيره اي با حدود ??? کيلومتر مربع مساحت است و پايتخت آن شهر ويکتوريا بزرگ‌ترين جزيره اين مجمع الجزاير است که ?? درصد جمعيت را در خود جاي داده است .
سيشل مجمع الجزايري مرکب از ?? جزيره در اقيانوس هند است .
بر اساس گزارش ديگري از اين خبرگزاري ، وزير خارجه امارات در ديدار با "پيتر بروچنکو" همتاي اوکرايني خود در ابوظبي ، بر گسترش روابط اقتصادي، تجاري ، سرمايه گذاري، گردشگري، آموزش کشاورزي و هوا و فضا بين دو کشور تاکيد کرد.
کشور امارات در نظر دارد تا در نيمه دوم سال 2010 در کيف پايتخت اوکراين سفارت خود را افتتاح کند.
حجم تجارت بين امارات و اوکراين هم اکنون به مرز يک ميليارد و 130 ميليون دلار رسيده است .


سيشل

اتحاديه اروپا و مجمع الجزاير سيشل روز سه شنبه يک توافقنامه در خصوص مقابله با دزدان دريايي سومالي امضا کردند.
بر اساس اين توافقنامه نيروهاي دريايي اروپا اجازه دارند براي تعقيب و دستگيري افراد مظنون به دزدي دريايي به ابهاي داخلي اين مجمع الجزاير اقيانوس هند وارد شوند.
وزارت امور خارجه جمهوري سيشل با صدور بيانيه اي اعلام کرد اين توافقنامه زمينه قانوني استقرار واحدها و نيروهاي عمليات دريايي اتحاديه اروپا را در اين کشور فراهم مي کند.
حمايت اتحاديه اروپا براي بهبود ظرفيت سيشل براي مبارزه با دزدي دريايي نيز در متن اين توافقنامه پيش بيني شده است.
سيشل پيش از اين نيز توافقنامه هاي مشابهي با فرانسه و امريکا امضا کرده است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از ويکتوريا، قدرتهاي دريايي بزرگ از سال گذشته استقرار ناوهاي جنگي خود در خليج عدن را براي مقابله با حملات دزدان دريايي به کشتي هاي عبوري اغاز کردند. خليج عدن يکي از راههاي دريايي بسيار مهم براي تجارت در جهان به شمار مي ايد.


سيشل

نيروهاي سيشل و فرماندهي نظامي آمريکا در آفريقا (آفريکام) روز جمعه چند فروند هواپيماي بدون سرنشين را که براي شناسايي راهزنان دريايي سوماليايي که در اطراف مجمع الجزاير سيشل و اقيانوس هند فعاليت دارند از آنها استفاده مي شود، آزمايش کردند.
جوئل مورگان وزير حمل و نقل و محيط زيست سيشل که رياست کميته مبارزه با راهزني دريايي را در کشورش بر عهده دارد در اين باره گفت «با استفاده از اين نوع هواپيماها مي توان حضور راهزنان را که با کشتي هاي کوچک خود در اقيانوس هند فعاليت مي کنند و به زحمت شناسايي مي شوند، شناسايي کرد».
به گزارش خبرگزاري فرانسه از ويکتوريا، قدرت هاي بزرگ دريايي جهان از سال گذشته براي مبارزه با راهزنان دريايي در خليج عدن و اقيانوس هند که فعاليت آنها به يک معضل بزرگ جهاني بدل شده است، کشتي هاي جنگي خود را به اين آبها اعزام کردند.
ارتش آمريکا در بيانيه اي اعلام کرد هواپيماهاي «ام کيو نه MQ-9» هواپيماهاي شناسايي و جنگي هستند؛ بر اساس برنامه هاي تنظيم شده، اين نوع هواپيماها در سيشل، اسلحه حمل نمي کنند ولي توانايي آن را دارند. در اين بيانيه به تعداد هواپيماهاي موجود از اين نوع در سيشل اشاره نشده است.
مجمع الجزاير سيشل که از يکصد و پانزده جزيره تشکيل شده است، هشتاد و پنج هزار نفر جمعيت و پانصد نفر نيروي نظامي دارد و براي مبارزه با راهزنان دريايي درخواست کمک هاي بين المللي کرده است.
محدوده ميان آبهاي سيشل تا خليج عدن که رابط ميان قاره آفريقا و آسيا است و سالانه بيست و پنج هزار کشتي از آن عبور مي کند، مدتها است به منطقه اي مناسب براي فعاليت گسترده راهزنان دريايي سوماليايي بدل شده است.
بر اساس اعلام سازمان بين المللي دريانوردي، راهزنان دريايي پارسال به يکصد و سي کشتي باري حمله کرده اند.


سيشل

بانک جهاني پرداخت وام نه ميليون دلاري خود را به مجمع الجزاير سيشل تصويب کرد.
اين وام به منظور احياي ثبات اقتصادي در اين کشور پس از سالها عدم توازن مالي و اقتصادي اعطا خواهد شد.
تريسي لين کارشناس اقتصادي بانک جهاني در امور مجمع الجزاير سيشل گفت "بحران اقتصادي جهاني به شدت به اقتصاد سيشل لطمه زده و صنعت گردشگري اين کشور را تحت تاثير قرار داده است."
دو ماه پيش نيز گروه بانک افريقايي توسعه و جزاير سيشل درتونس توافقنامه اي را درباره اعطاي وام پانزده ميليون يورويي به اين کشور امضا کرد.
بانک افريقايي توسعه در بيانيه اي اعلام کرد اين توافقنامه به امضاي کمال الخشن معاون رئيس عمليات مالي اين بانک و احمد عبدالله ديدي از مقامات وزارت دارايي جزاير سيشل رسيد.
اين اعتبار براي تامين هزينه اجراي برنامه اصلاحات مديريت اقتصادي در جزاير سيشل هزينه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري رويترز، نتايج مورد انتظار از اين برنامه از جمله شامل بهبود روند تنظيم و اجراي برنامه بودجه ،‌کنترل شديد بودجه و شفافيت،‌کارامدي و شفافيت بهتر در بازارهاي عمومي،‌ بهبود مديريت بدهي دولتي و فضاي تجارت است.


سيشل

نيروي ضربت اتحاديه اروپا براي مبارزه با دزدي دريايي اعلام کرد دزدان دريايي سومالي يک کشتي باري را که با پرچم پاناما حرکت مي کرد، نزديک سواحل شرقي افريقا ربودند.
اين نيروي ضربت اتحاديه اروپا در بيانيه اي اعلام کرد شش دزد دريايي صبح روز پنج شنبه نزديک جزاير سيشل وارد اين کشتي شدند.
در اين بيانيه به تعداد خدمه اين کشتي باري يا مليت انها اشاره اي نشده است.
اين نيروي ضربت همچنين اعلام کرد دزدان دريايي روز پنجشنبه تلاشي نافرجام را براي ربودن يک کشتي به نام ام وي جولي روسو در سواحل سومالي صورت دادند.
به گزارش اسوشيتدپرس از نايروبي، قدرت هاي دريايي جهان دهها کشتي جنگي را طي چند سال گذشته به منظور جلوگيري از حملات دزدان دريايي به کشتي‌هاي تجاري، به خليج عدن و اب هاي سواحل سومالي اعزام کرده اند.
سازمان بين المللي دريانوردي اعلام کرده است دزدان دريايي در سال دو هزار و هشت ميلادي به بيش از يکصد و سي کشتي بازرگاني در سواحل سومالي و خليج عدن حمله کردند و بيش از پنجاه کشتي را ربودند. حدود بيست هزار کشتي هرسال از خليج عدن که اقيانوس هند و کانال سوئز را با يکديگر مرتبط مي کند، عبور
مي کنند.
دزدان دريايي به اين علت مي توانند در سواحل سومالي ازادانه فعاليت کنند که اين کشور در تقريبا بيست سال گذشته دولت مرکزي موثر و منسجمي نداشته است.


سيشل

دولت مجمع الجزاير سيشل با استقرار نظاميان در جزاير دورافتاده اين مجمع الجزيره تدابير جديدي را براي مبارزه بهتر با راهزني دريايي در اقيانوس هند به اجرا گذاشت.
دولت سيشل روز پنج شنبه با انتشار بيانيه اي اعلام کرد کميته مبارزه با راهزني دريايي که جيمز ميشل رئيس جمهوري سيشل تشکيل داده است استقرار نيروهايي
را در جزاير خارجي به عنوان تدبيري احتياطي توصيه کرد.
اين تدبير باتوجه به افزايش شمار حملات راهزنان در اقيانوس هند و در داخل
منطقه اقتصادي انحصاري سيشل اتخاذ شد.
بيانيه دولت سيشل اعلام کرد شماري از نظاميان ارتش سيشل در جزاير شمال و جنوب "ماهه" مستقر خواهند شد.
اين بيانيه شمار و محل دقيق استقرار اين نظاميان را مشخص نکرد.به گزارش خبرگزاري فرانسه از نايروبي، براساس اين بيانيه انها به عنوان نيروي بازدارنده عليه کشتي هاي راهزنان و با کامل کردن پاسخ هماهنگ فعلي بين سيشل و نيروهاي دريايي بين المللي حاضر در منطقه وارد عمل خواهند شد.


سيشل

دولت سيشل روز سه شنبه اعلام کرد دو هواپيماي بدون خلبان امريکايي به زودي براي مبارزه با دزدان دريايي سوماليايي در اطراف جزاير سيشل و اقيانوس هند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
به‌ گزارش خبرگزاري فرانسه ازنايروبي، دولت سيشل و سفير امريکا در اين کشور با انتشار بيانيه اي اعلام کردند که به زودي از دو هواپيماي بدون خلبان براي مبارزه با دزدان دريايي استفاده خواهد شد.
از اين دو هواپيما قرار است در مبارزه با دزدان دريايي در اقيانوس هند نيز استفاده شود


سيشل

اِروه مورن وزير دفاع فرانسه روز يکشنبه از حمايت کشورش از توسعه سيستم قضايي کشور سيشل براي مجازات راهزنان دريايي سومالي خبر داد.
مورن پس از ديدار با ژوئل مورگان وزير منابع طبيعي و حمل و نقل سيشل گفت فرانسه براي اين موضوع که راهزنان دريايي به شدت مجازات شوند و کشور سيشل سيستم قضايي مناسبي براي محاکمه و مجازات اين افراد در اختيار داشته باشد، اهميت فوق العاده اي قائل است.
اين وزير فرانسوي که امروز به سفر دوره اي سه روزه خود به کشورهاي اقيانوس هند پايان مي دهد در حالي خواستار تشديد مجازات عليه راهزنان دريايي سومالي شد که يازده سوماليايي که به دو کشتي فرانسوي صيد ماهي تن در سواحل سيشل حمله کرده بودند، روز دوشنبه به دليل کمبود شواهد کافي آزاد شدند.
مورن با اعلام اينکه اتحاديه اروپا هشتصد هزار يورو براي توسعه سيستم قضايي کشور سيشل در نظر گرفته است، وعده داد فرانسه نيز از توسعه زير ساخت هاي قضايي آن کشور حمايت خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از ويکتوريا در سيشل، محدوده ميان آبهاي سيشل تا خليج عدن که رابط ميان قاره آفريقا و آسيا است و سالانه بيست و پنج هزار کشتي از آن عبور مي کند، مدتها است به منطقه اي مناسب براي فعاليت گسترده راهزنان دريايي سوماليايي بدل شده است.
بر اساس اعلام سازمان بين المللي دريانوردي، راهزنان دريايي پارسال به يکصد و سي کشتي باري حمله کرده اند.


سيشل

يازده راهزن احتمالي دريايي که مرزبانان جزاير سيشل آنان را پس از حمله اي نافرجام عليه
دو کشتي ماهيگري فرانسوي دستگير کرده بودند به دستور مقامات سيشل آزاد شدند.
مرزبانان سيشل شنبه پس از حمله‌اي نافرجام عليه دو فروند کشتي ماهيگيري فرانسوي
يک کشتي را که راهزنان از آن براي انجام حملات خود در دريا استفاده مي‌کردند به همراه يک فروند شناور سريع راهزنان رهگيري و توقيف کردند.
منابع آگاه در دفتر رياست جمهوري سيشل اعلام کردند اين دو کشتي توقيف شده و يازده راهزن احتمالي سرنشين اين دو کشتي را يکشنبه به سبب نبود مدرک کافي آزاد کردند.
مطبوعات محلي روز دوشنبه گزارش دادند به انها دستور داده شد منطقه اقتصادي انحصاري سيشل( سيصدوشصت کيلومتري سواحل )‌ را ترک کنند و يکشنبه شب تحت نظارت کامل مرزبانان سيشلي راه دريا را در پيش گرفتند.
خبرگزاري فرانسه از نايروبي گزارش داد به گفته سرهنگ دوم مايکل روزت فرمانده مرزبانان سيشل، ‌نيروي مرزباني روز شنبه يک فروند کشتي راهزنان احتمالي را در عمليات مشترک با
يک فروند هواپيماي شناسايي عمليات اروپايي مبارزه با راهزني دريايي (آتلانتا) در دويست مايلي اين مجمع الجزاير رهگيري کردند.


(1) 2 »