برگزاری روز قدس در دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره

تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۹ | عنوان: مصر


رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره در مراسم روز قدس با بیان این‌که حمایت جمهوری اسلامی از مردم فلسطین یک سیاست کوتاه مدت، تاکتیکی و یا منفعت طلبانه نیست، گفت: ملت فلسطین امروز قدرتمندتر از قبل در وسط میدان است.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس، ده‌ها تن از شخصیت‌ها و متفکران سیاسی، دانشگاهی و فعالان رسانه‌ای مصر جمعه شب در مراسم بزرگداشت این روز به میزبانی دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند. 

ناصر کنعانی رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره در این مراسم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان، در سخنرانی خود با اشاره به پیشینه نامگذاری روز جهانی قدس از سوی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران، فرمایشات ایشان در مورد تهدید بودن رژیم صهیونیستی برای تمام کشورها و ملت‌های مسلمان و ضرورت وحدت امت اسلامی برای آزادی آن را یادآوری کرد.
کنعانی چالش‌های مهم مسئله فلسطین در شرایط فعلی را شامل غفلت بسیاری از دولت‌های اسلامی در برابر خطر اسرائیل، اقدام برخی از دولت‌های اسلامی به دراز کردن دست دوستی به سمت رژیم غاصب صهیونیستی، اعتماد برخی به آمریکا در موضوع فلسطین، اختلافات درون فلسطینی و روند عادی‌سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی برشمرد.

وی تاکید کرد: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هیچگونه توجیه اخلاقی و انسانی ندارد و از نظر سیاسی نیز منطق آن ضعیف بوده و قابل دفاع نیست.
رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای دیدگاه حکیمانه بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و نیز رهنمودهای مستمر حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و همچنین بر مبنای درک راهبردی از ماهیت رژیم صهیونیستی، این رژیم را تهدیدی مشترک برای جهان اسلام و آزادی فلسطین را مهمترین اولویت جهان اسلام می‌داند.

وی ادامه داد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین یک سیاست کوتاه مدت، تاکتیکی و یا منفعت طلبانه نیست. همه می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران به دلیل ضدیت با رژیم صهیونیستی، هزینه‌های بسیار سنگینی را متحمل شده است. 
رئیس نمایندگی کشورمان در قاهره اظهار داشت:‌ ملت فلسطین تقسیم بندی‌های تصنعی ایجاد شده در سرزمین فلسطین را نادیده گرفته و توان خود را به تدریج در هم ادغام می‌کنند، به گونه‌ای که امروز اشغالگران نه تنها در نوار غزه و کرانه غربی، بلکه در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و حتی در قلب تل آویو نیز احساس امنیت نمی‌کنند.
وی همچنین تأکید کرد: ملت مظلوم اما مقاوم فلسطین، برغم گذشت بیش از هفت دهه از اشغال سرزمینشان، امروز قدرتمندتر از قبل در وسط میدان است و اشغالگران صهیونیست را در تمام اراضی فلسطینی به چالش کشیده است. موازنه قدرت راهبردی هر روز بیشتر از قبل به نفع فلسطینی‌ها رقم می‌خورد.

 

کنعانی گفت: فروپاشی اسرائیل یک امر محتوم بوده و صرفا مربوط به مسئله زمان است. این خطر برای صهیونیست‌ها آن‌قدر نزدیک به نظر می‌رسد که اکنون بسیاری از نخبگان و رهبران صهیونیستی نیز آشکارا نسبت به چنین خطری هشدار می‌دهند.
در ادامه این مراسم همچنین جمعی از حاضران در سخنانی ضمن تجلیل از ایستادگی و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین، بر لزوم ایستادگی تا تحقق آرمان فلسطین از بحر تا نهر تأکید کردند.
لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از عکس و پوسترهای مربوط به فلسطین و روز قدس برپا شده بود که مورد بازدید حاضران قرار گرفت.

نوشته‌ای از موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی آفران - آفریقا و ایران
http://www.afran.ir

نشانی این صفحه :
http://www.afran.ir/modules/news/article.php?storyid=108333